اعتکاف دانشجویان باران رحمت الهی را به صحن و سرای دانشگاه نازل می‌کند

4 ارديبهشت 1395
مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اعتکاف دانشجویان باران رحمت الهی را به صحن و سرای دانشگاه سرازیر و فضای دانشگاه را سرشار از معنویت می‌کند.

حجت الاسلام عباس دشتی در آیین افتتاح اعتکاف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تبریک به دانشجویان که توفیق شرکت در اعتکاف را پیدا کرده‌اند افزود: ماه رجب ماه خلوت با خدا و ماه آماده شدن برای مهمانی خدا در ماه رمضان است و ماهی است که باران رحمت الهی از آسمان بر زمینیان سرازیر می‌شود.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که فرمودند: "اعتکاف از رویش‌های انقلاب است" گفت: اعتکاف از تجلیات و رویش‌های انقلاب اسلامی است که جامعه اسلامی روز به روز از این پدیده معنوی استقبال بیشتری می‌کند.
مسئول دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان افزود: اگر بخواهیم دانشگاه‌ها از تهدیدات جنگ نرم دشمنان ایمن بمانند و در برابر گزند آنان بیمه شوند، باید فضاهای معنوی را در بین دانشگاهیان گسترش دهیم و اعتکاف یکی از بهترین و مؤثرترین این فضاهاست.
وی با بیان اینکه ظرفیت مساجد دانشگاه‌های استان پاسخگوی حضور دانشجویان برای اعتکاف نیست گفت: در کجای عالم سراغ دارید قشر فرهیخته دانشگاهی سه روز درس و بحث خود را رها کنند و در محضر خداوند به دعا و مناجات بپردازند.
حجت الاسلام دشتی افزود: بیش از هزار دانشجو در دانشگاه‌های استان برای شرکت در مراسم معنوی اعتکاف ثبت نام کرده‌اند که باید قدر این جوانان را دانست و از آنان تشکر کرد.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) گفت: گاهی اوقات در زندگی انسان‌ها نسیم‌های رحمت الهی وزیدن می‌گیرد که باید خود را در معرض این نفحات الهی قرار دهیم و از آن کمال بهره را ببریم.
آیین اعتکاف دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور دویست دانشجو و استاد در مساجد حضرت فاطمه زهرا(س) و نبی اکرم(ص) پردیس در ایام البیض ماه رجب برگزار شد.
انتهای پیام س / ر 2050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اعتکاف     دانشجویان     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   4 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >