به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت :
بادبادک‌ها در آسمان بندر دیر به پرواز درآمدند

6 ارديبهشت 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیرگفت: به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت ، جشنواره پرواز بادبادک‌ها در ساحل بندر دیر برگزار ‌شد.

زهرا دریانورد در حاشیه جشنواره پرواز بادبادک‌ها افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت برنامه‌های مختلفی تدارک دیده است تا بحث آموزش، اطلاع رسانی و اهمیت پیشگیری از بیماری‌ها را در قالب های مختلف آموزشی بیان کند .
وی با اشاره به شعار هفته سلامت « غلبه بر دیابت » گفت : یکی از راه‌های پیشگیری از دیابت جلوگیری از چاقی است که با ورزش و تحرک بدنی می ‌توان از آن جلوگیری کرد و مسابقه پرواز بادبادک‌ها فرصت مناسبی را پیش روی کودکان و نوجوانان می‌گذارد تا در کنار یکدیگر زمینه حضور در طبیعت را داشته باشند و ورزش‌ها و تفریحات گروهی را تمرین کنند.
وی ادامه داد : تغذیه مناسب ، کاهش مصرف چربی و روغن ، عدم مصرف سیگار و دخانیات نیز از جمله راهکارهای پیشگیری از دیابت است .
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با تاکید بر تداوم آموزش و اطلاع‌رسانی سلامت گفت : باید اطلاع رسانی از شعار هفته سلامت مربوط به یک هفته و یک روز نباشد و همه ایام سال تداوم داشته باشد زیرا همین امروز مردمی که در جشن شرکت کرده بودند تاکید داشتند که در طول سال نیز این برنامه‌ها ادامه یابد و این امر باعث ادامه یافتن امر اطلاع رسانی و آموزش خواهد شد .
زهرادریانورد با بیان اینکه مسایل بهداشتی یکی از مطالبات اساسی مردم و دغدغه مسولین نظام است ، افزود : مردم در این برنامه‌ها سوالات خود را مطرح می کنند و یا پیشنهادهایی در رابطه با بهبود وضعیت بهداشت محیط و سلامت شهروندان را به اطلاع مسئولین شبکه بهداشت و درمان می رسانند که این موضوع گامی مهم برای برنامه ریزی و کمک در رفع مشکلات بهداشت و درمان شهرستان است .
در این مراسم علاوه بر جشن بادبادک‌ها مسابقه نقاشی با موضوع هفته سلامت نیز برگزار شد که به تعدادی از شرکت کنندگان جوایزی اهدا شد .
انتهای پیام/ ح.ن 3050

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

 


کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     پرواز.بادبادک‌ها     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت‌درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >