قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
گام‌های مؤثری در درمان بیماری‌های خاص در استان برداشته‌شده است/گزارش تصویری

18 ارديبهشت 1395
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در دو سال گذشته گام‌های مؤثری در درمان بیماری‌های خاص در استان برداشته‌شده است که افزایش روند بهبودی در بیماران تالاسمی و بیماران دیالیزی، بخش مهمی از آن محسوب می‌شود.

دکتر حیدر عزیز نژاد در جشنی که به مناسبت روز جهانی بیماری‌های خاص برگزار شد افزود: تالاسمی یک بیماری خونی است که باید درمان آن به‌درستی صورت گرفته و فرد باید بداند در طول دوره درمان می‌تواند به‌راحتی به فعالیت‌های اجتماعی و شخصی خود بپردازد.
وی خاطرنشان کرد: در برنامه طرح تحول نظام سلامت شاهد برنامه هتلینگ و بازسازی فضاهای درمانی بوده‌ایم که در بحث بیماری‌های خاص می‌توان به تجهیز و نوسازی ساختمان جدید مرکز تالاسمی بوشهر اشاره کرد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به آمار بالای بیماری تالاسمی در استان باید علاوه بر درمان، نگاه ویژه‌ای به بحث آموزش و پیشگیری صورت گیرد.
مسئول واحد بیمار‌های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به اینکه بیماری تالاسمی را بیشتر در حاشیه دریاها شاهد هستیم ازاین‌رو در استان بوشهر نیز آمار بالایی داشته و خدمات مؤثر بسیاری در درمان این بیماری ارائه‌شده است.
دکتر محمدرضا صالحی بیان داشت: در حال نامه‌نگاری با پزشکان فوق تخصص استان برای همکاری در درمان بیماران مبتلابه تالاسمی هستیم و به‌زودی شاهد اتفاقات بسیار مؤثری در حوزه درمان این بیماران خواهیم بود.
رییس بیمارستان آموزشی درمانی قلب بوشهر گفت: در درمان بیماران مبتلابه تالاسمی تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم ازلحاظ تأمین دارو، تأمین خون تازه، پمپ دسفرال خدماتی به بیماران ارائه نموده تا روند زندگی در آنان را بهبود بخشیم.
دکتر غلامرضا حاجیانی تصریح کرد: رایگان شدن درمان بیماران مبتلابه تالاسمی از دیگر کارها مثبت طرح تحول نظام سلامت است.
این جشن به همت مرکز تالاسمی استان بوشهر و به مناسبت 18 اردیبهشت روز جهانی بیماران خاص برگزار شد.


انتهای پیام/ م.ف 1026


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
روز.جهانی.تالاسمی     دکتر.عزیزنژاد     دکتر.محمدرضا.صالحی     دکتر.غلامرضا.حاجیانی        

تاریخ بروز رسانی:   18 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >