فرماندار شهرستان جم مطرح کرد:
اجرای اقدامات مناسب برای پیشگیری از تولد نوزاد تالاسمی در جم

19 ارديبهشت 1395
فرماندار شهرستان جم گفت: تلاش متولیان امر سلامت شهرستان جم در بحث پیشگیری و درمان تالاسمی قابل‌تقدیر و ستودنی است.

فتح‌الله نوروزی در دیدار با مسئولان و متولیان امر سلامت شهرستان جم اظهار داشت: دولت توجه ویژه‌ای به موضوع سلامت دارد و طرح‌های بسیار خوبی در راستای این مهم اجراشده است.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای توسعه بخش بهداشت و درمان در شهرستان جم اشاره کرد و ادامه داد: اجرای طرح تحول سلامت در کاهش هزینه‌های درمانی و بهبود خدمات درمانی نقش بسیار مهمی داشته است.
فرماندار شهرستان جم با اشاره به اهمیت توجه به بیماران تالاسمی، اضافه کرد: تلاش متولیان امر سلامت شهرستان جم در بحث پیشگیری و درمان تالاسمی قابل‌تقدیر و ستودنی است.
وی اظهار داشت: مسئولان و متولیان امر سلامت شهرستان جم باید برنامه‌ریزی مدونی برای پیشگیری از تولد نوزاد تالاسمی و درمان بچه‌های تالاسمی داشته باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم نیز عنوان داشت: با توجه به فعالیت‌های مستمر و تأثیرگذار کلینیک مشاوره ازدواج در شهرستان و انجام آزمایش‌ها PND، تمام تلاش خود را برای جلوگیری از تولد نوزاد تالاسمی در شهرستان به کار گرفته‌ایم به‌طوری‌که از آخرین تولد نوزاد تالاسمی در شهرستان ۷ سال می‌گذرد.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه آمار تالاسمی نسبتاً بالایی در شهرستان داریم، باید برای درمان و ارایه خدمات به این عزیزان از همه امکانات موجود بهره جست.
رییس بیمارستان توحید جم نیز گفت: خدماتی که بیمارستان توحید به این قشر ارایه می‌دهد شامل انجام آزمایش‌ها، مشاوره‌های درمانی، اکو، سونوگرافی، ویزیت متخصص اطفال و داخلی و انجام آزمایش‌ها دوره‌ای شش‌ماهه به‌صورت رایگان است.

باقری افزود: بخش تالاسمی بیمارستان توحید با ۵۵ نفر بیمار از آغاز سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت کرده است و هم‌اکنون با خدمت به ۳۵ بیمار به فعالیت خود ادامه می‌دهد (۱۰ بیمار پیوند مغز استخوان انجام داده‌اند و ۱۰ بیمار نیز به دلیل عوارض تالاسمی فوت کرده‌اند).
وی اضافه کرد: این بیماران دو بار در هفته، خون دریافت می‌کنند که در سال به‌صورت میانگین، هزار کیسه خون برای بیماران تالاسمی به‌صورت رایگان تزریق می‌شود.
انتهای پیام/ ا.پ 3020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تلاسمی     فرماندار.جم     فتح‌الله.نوروزی    

تاریخ بروز رسانی:   19 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >