قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
هزینه کردن در زمینه نماز سرمایه گذاری است

20 ارديبهشت 1395
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هزینه کردن در زمینه اقامه نماز سرمایه گذاری است که آثار فراوانی به دنبال دارد.

دکتر حیدر عزیز نژاد در نشست شورای مرکزی ستاد اقامه نماز دانشگاه افزود: زیرساخت‌ها برای اقامه نماز جماعت در مساجد و نمازخانه های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بوشهر می بایست آماده شود که این کار تقریبا انجام شده است و ائمه جماعات در سطح شبکه ها و بیمارستانها در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی فعال هستند.
وی اظهار داشت: با اعتبار خوبی که برای ستاد اقامه نماز دانشگاه در نظر گرفته شده است امید است بتوانیم دستاوردهای خوبی در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز داشته باشیم و به سمت کیفیت برنامه ها و جذب افراد حرکت کنیم.
دبیر ستاد اقامه نماز دانشگاه نیز گفت: در زمینه ترویج فرهنگ اقامه نماز باید از هر حرکت و تلاشی که در راه همگانی کردن این فریضه موثر است حمایت و استفاده کنیم.
حجت الاسلام مجتبی احمدی افزود: نماز فرصت ارتباط بنده با خداست و باید قدر این نعمت الهی را بدانیم و در راه ترویج این فرهنک از هیچ کوششی دریغ نورزیم.
وی با اشاره به برنامه های ستاد اقامه نماز در سال 94 گفت: حضور در نمازخانه های شبکه ها و بیمارستانها و تجهیز این مراکز به اقلام فرهنگی ، فضاسازی خوابگاههای دانشجویی، تقویت فضای مجازی با محوریت نماز، راه اندازی سامانه ائمه جماعت و کانال ستاد اقامه نماز دانشگاه از جمله این برنامه هاست.
حجت الاسلام مجتبی احمدی اظهار داشت: همچنین برگزاری کرسی های آزاد اندیشی با موضوعات مختلف و برگزاری همایش دوستی با مسجد و برگزاری کارگاه ارتقای ائمه جماعات از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر است.
وی با تاکید بر عدم تداخل جلسات و کلاسهای آموزشی در هنگام فریضه نماز افزود : حضور مدیران در نماز جماعت مساجد و نمازخانه ها میتواند موجب تشویق دیگر کارکنان برای شرکت در نماز جماعت شود.
حجت الاسلام احمدی خاطرنشان کرد: هم اکنون 26 روحانی جوان و عالم در سطح خوابگاهها ،شبکه ها و بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علاوه بر اقامه نماز جماعت در زمینه برنامه های فرهنگی نیز فعالیت دارند.
معاون فرهنگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز گفت: اقامه نماز نشانه حکومت صالحان و پیامبران است و همه ما موظفیم طبق آموزه های دینی اقامه نماز کنیم و زمینه ساز ظهور منجی آخرالزمان باشیم .
حجت الاسلام علی اسماعیلی با تقدیر از همه کسانی که در زمینه اقامه نماز تلاش می کنند افزود: دعوت و دلجویی از دیگران برای شرکت در نمازهای جماعت باید به عنوان یک الگوی مثبت و موفق مورد توجه قرار گیرد.
معاون توسعه دانشگاه نیز با اشاره به کارکردهای مساجد و مراکز معنوی در جامعه گفت: مساجد و مراکز معنوی که ریشه در اعتقادات مردم دارند میتوانند به عنوان عواملی برای انتشار صداقت و اعتماد افراد و سازمان ها به یکدیگر مورد توجه جدی قرار گیرند.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان استان افراد دلسوز و خدوم و متعهد به حرفه خود به ارایه خدمت به مردم مشغولند و کوتاهی تعدادی اندک، نباید به اعتماد مردم به این حوزه خدشه وارد کند و تلاش مجموعه سلامت را زیر سؤال ببرد.
انتهای پیام س / ر 2050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ستاد.اقامه.نماز     دکتر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی     حجت‌الاسلام.علی.اسماعیلی    

تاریخ بروز رسانی:   20 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >