ریيس بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) خبر داد:
آزمايشگاه بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه به دو دستگاه آزمايشگاهي پيشرفته تجهيز شد

21 ارديبهشت 1395
ریيس بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه گفت: در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت و تجهيز و تقويت سايت آزمايشگاهي، دو عدد دستگاه آزمايشگاهي پيشرفته و مطابق با استانداردهاي جهاني، براي آزمايشگاه بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) با هزینه‌ای بالغ‌بر دوازده ميليون تومان خريداري و راه‌اندازی شده است.

دكتر مهدي مرادي پور با اشاره به اینکه آزمايشگاه می‌تواند به‌عنوان يكي از بخش‌های حياتي و استراتژيك در هر بيمارستاني باشد افزود: دستگاه تشخيصي الكتروآناليزر قابليت انجام تست‌های كلسيم، كلر، سديم، پتاسيم، ليتيم و PH را دارا است که با خريد و راه‌اندازی اين دستگاه در آزمايشگاه بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) تست ليتيم كه براي بيماران ICU و اعصاب و روان بسيار مهم و حياتي است، براي اولين بار در شهرستان گناوه با تعرفه دولتي انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: اين دستگاه با کمترين حجم نمونه قادر به تشخيص است كه اين امر براي نوزادان به دلیل اینکه شرايط نمونه‌گیری از نوزادان نسبت به ساير بيماران حساس‌تر است بسيار مهم بوده و همچنين اين دستگاه هيچ محدوديتي براي انجام تست‌های روزانه ندارد.
ریيس بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه افزود: دستگاه جديد در كنار دستگاه قبلي همزمان فعال هستند، بدين ترتيب تعداد پذيرش بيمار و تست‌ها به‌مراتب افزايش خواهد يافت و در صورت خرابي، اين دستگاه‌ها به‌عنوان پشتيبان يكديگر عمل می‌کنند.
اين مقام مسئول اضافه کرد: ESR می‌تواند به‌عنوان تست تشخيصي بیماری‌های حاد و مزمن، بیماری‌های عفوني و به‌عنوان تست تشخيصي براي بیماری‌های اطفال باشد و درگذشته تست ESR در این بیمارستان تنها دو ساعت در هرروز و به‌صورت دستي انجام می‌شد كه آماده شدن جواب آزمايش هم حدود يك ساعت زمان می‌برد اما با خريد اين دستگاه، تست ESR در همه ساعات شبانه‌روز و به‌صورت تمام‌خودکار و با کوچک‌ترین اتلاف وقت انجام می‌شود و جواب دهي به ۳۰ بيمار به‌صورت همزمان امکان‌پذیر است که اين امر موجب تعيين تكليف شدن هر چه زودتر و دقیق‌تر بيماران اورژانس می‌شود.
ریيس بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه اظهار داشت: آمار كل مراجعين به آزمايشگاه این بیمارستان در سال ۱۳۹۴ بالغ‌بر 70 هزار نفر بوده است که با تجهيز آزمايشگاه به اين دستگاه‌ها كه توليد سال ۲۰۱۵ با مکانیسم پيشرفته و جديد هستند، شاهد رشد چندين برابري آمار مراجعين خواهيم بود.
دكتر مرادي پور گفت: درگذشته شاهد پيشرفت همه‌جانبه بخش آزمايشگاه بوديم، با توكل به خداوند در سال اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل همه خدمات آزمايشگاهي در بيمارستان امیرالمؤمنین (ع) گناوه هم براي بيماران سرپايي و هم بيماران بستري با تعرفه دولتي، به‌صورت بیست‌وچهارساعته در كمترين زمان و با بالاترين كيفيت نسبت به گذشته انجام خواهد شد.
انتهای پیام/ م.پ
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تجهیز.بیمارستان     دکتر.مهدی‌مرادی.پور     بیمارستان.امیرالمومنین.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   21 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >