نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر:
باید خیرین حوزه سلامت و پزشکان را تکریم کنیم/ گزارش تصویری

22 ارديبهشت 1395
نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر گفت: باید خیرین حوزه سلامت و پزشکان را تکریم کنیم چراکه خودمحور توسعه سلامت هستند و در این زمینه باید برنامه‌ریزی دانش‌بنیان جهادی در عرصه سلامت داشته باشیم.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در آیین تجلیل از خیرین سلامت در استان بوشهر افزود: سلامت در هندسه توسعه و پیشرفت و منظومه زندگی انسان نقش مهم و استراتژیک دارد به‌گونه‌ای که اگر حوزه سلامت دچار نمودار منفی و توقف شود، بی‌گمان توسعه و پیشرفت یک نظام دچار چالش می‌شود.
خیرین در عرصه سلامت پیشگام باشند
امام‌جمعه بوشهر با اشاره به اینکه کمک خیرین در عرصه سلامت را به معنی کمک به همه استان است تصریح کرد: خیران در عرصه سلامت علاوه بر تأمین امکانات و زیرساخت‌ها باید در زمینه تولید منابع انسانی کارآمد و متخصص نیز پیشگام باشند.
سلامت مقوله زیربنایی و استراتژیک است
آیت‌الله صفایی بوشهری بیان کرد: امنیت و سلامت دو مقوله زیربنایی و استراتژیک است که کشورها باید برای پیشرفت به آنها توجه ویژه داشته باشند و این دو عامل مهم در زندگی فردی و اجتماعی است و اگر در جامعه‌ای امنیت نباشد گذشته از ناامنی فرد، خانواده هم آسیب می‌بیند.
امام‌جمعه بوشهر تصریح کرد: کشورهایی که اندیشه بلند توسعه و پیشرفت دارند، در عرصه پایداری امنیت و نهادینه کردن توسعه سلامت، برنامه‌ریزی مناسبی دارند.
نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر با اشاره به اینکه اگر در عرصه سلامت برنامه‌ریزی دقیق و دانش‌بنیان حاکم نباشد، بیماری‌های مختلف جامعه را در برمی‌گیرد افزود: برنامه‌ریزی‌های ما در عرصه سلامت در استان منطبق با اندیشه‌های دانش‌بنیان و فوق روز نبوده است.
استان بوشهر می‌تواند مرکز توریسم پزشکی در خاورمیانه باشد
آیت‌الله صفایی بوشهری اظهار داشت: استان بوشهر با توجه به استعدادها و ظرفیت‌هایی که دارد می‌تواند مرکز توریسم پزشکی در خاورمیانه باشد که رسیدن به این نقطه نیازمند نگاه راهبردی است.
امام‌جمعه بوشهر بابیان اینکه نیازمند سند چشم‌انداز سلامت در افق 20 ساله هستیم، گفت: دولت و دانشگاه علوم پزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند سیستم مدیریت سلامت خود را انجام دهد بنابراین نیازمند مشارکت خیرین در این زمینه هستیم.
وی تصریح کرد: در حوزه سلامت استان بوشهر 20 سال عقب هستیم، با این اتفاق چگونه می‌خواهیم صحبت از توسعه و پیشرفت بزنیم.
آیت‌الله صفایی بوشهری افزود: 800 تخت بیمارستانی در استان کم داریم و در این بخش خیرین سلامت باید وارد عمل شوند تا در عرصه سخت‌افزاری به سمت فوق تخصصی شدن حرکت کنیم.
مردم استان بوشهر شایستگی بهترین بیمارستان و درمانگاه‌ها هستند
وی اظهار داشت: بسیاری از بیماری‌هایی که در استان بوشهر مردم به آن مبتلا می‌شوند برگرفته از نحوه تغذیه و سبک زندگی است و کمک در این عرصه بزرگ‌ترین خیر است، مردم استان بوشهر شایستگی بهترین بیمارستان و درمانگاه‌ها هستند.
نماینده مقام معظم رهبری در استان بوشهر اظهار داشت: اکنون دو بیمارستان 17 شهریور برازجان و فاطمه زهرا بوشهر از بین رفته و در صورت بازسازی، ساخت و بازسازی نباید به روش قبل باشد بلکه باید برابر با استانداردهای روز جهانی این دو بیمارستان بازسازی شوند.

انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تجلیل     خیرین.سلامت     آیت‌الله.صفایی.بوشهری        

تاریخ بروز رسانی:   22 ارديبهشت 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >