فرماندار شهرستان دیر:
پیمانکار بیمارستان دیر به تعهداتش عمل کند

23 خرداد 1395
فرماندار شهرستان دیر گفت:پیمانکار بیمارستان دیر به تعهداتش درباره تسریع در ساخت و اتمام عملیات اجرایی این بیمارستان عمل کند.

حمزه اعتماد در نشست شورای سلامت شهرستان دیر با اعلام نارضایتی از عملکرد پیمانکار بیمارستان این شهر گفت: متأسفانه پیمانکار بیمارستان دیر که قرارگاه خاتم‌الانبیا است علی‌رغم قول‌هایی که در جلسات مشترک درباره زمان پایان عملیات اجرایی بیمارستان می‌دهد متأسفانه در عمل به تعهداتش عمل نمی‌کند.
وی بابیان اینکه چندین بار زمان پایان ساخت بیمارستان دیر بر اساس قول‌ها و برنامه‌زمانبندی پیمانکار رسانه‌ای شده است گفت: زمان پایان ساخت بیمارستان دیر با توجه به قول‌های پیمانکار چندین بار از سوی مسئولین استانی و شهرستانی اعلام‌شده است که متأسفانه در عمل با مشکلاتی مواجه بود که این مسئله بار منفی در اذهان مردم دارد.
وی بابیان اینکه وزارت بهداشت به تعهداتش در قبال بیمارستان دیر عمل کرده است اظهار کرد: در سفری که وزیر بهداشت به شهرستان دیر داشت وی قول داد در صورت اتمام بیمارستان و تحویل آن به دانشگاه علوم پزشکی، در طول یک ماه تجهیزات موردنیاز خریداری و نیروی انسانی آن تأمین شود که این مسئله قبل از اتمام بیمارستان و تحویل آن به دانشگاه علوم پزشکی عملیاتی شده است.
فرماندار دیر با اشاره به جذب کادر درمانی بیمارستان این شهر گفت: حدود چهل نفر کادر درمانی برای بیمارستان دیر جذب‌شده است که به دلیل عدم اتمام ساخت آن، هم‌اکنون در سایر بیمارستان‌های استان مشغول به کارند.
وی افزود: مبلغ 32 میلیارد ریال نیز برای تجهیز بیمارستان دیر اختصاص‌یافته است و در کل وزارت بهداشت به تعهداتش عمل کرده است.
اعتماد بابیان اینکه اعتبارات بیمارستان دیر از وزارت نفت به وزارت بهداشت منتقل‌شده است گفت: قبلاً وزارت نفت بر اساس روال خاصی صورت‌وضعیت‌ها را به پیمانکار پرداخت می‌کرد که با انتقال آن به وزارت بهداشت، اگر پیمانکار صورت‌وضعیت‌ها تحویل دهد به‌موقع پول پرداخت خواهد شد.
وی در خصوص محوطه‌سازی بیمارستان نیز گفت: پیمانکار محوطه‌سازی مشخص‌شده است و سازمان همیاری‌ها کار محوطه‌سازی بیمارستان را شروع کرده است.
فرماندار دیر به واگذاری بیمارستان قبلی به دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اشاره کرد و گفت: بیمارستان قبلی که حدود 2 تا 3 هکتار و در کنار بیمارستان فعلی است و در سال‌های گذشته به دانشگاه پیام نور واگذارشده بود با پیگیری‌های که از طریق معاونت عمرانی استانداری انجام شد برای طرح‌های توسعه‌ای و ایجاد پانسیون‌های پزشکان به دانشگاه علوم پزشکی واگذارشده است.
اعتماد در خصوص معارضین زمین بیمارستان دیر تصریح کرد: اهداکنندگان زمین بیمارستان ادعا دارند که پنج هزار مترمربع زمین به بیمارستان دیر اهدا کرده‌اند و حالا شانزده هزار مترمربع از زمین‌های آنها گرفته‌شده است درحالی‌که صورت‌جلساتی مبنی اهدا شانزده هزار مترمربع و ده هزار مترمربع نیز وجود دارد که با جلساتی که با آنها داشتیم مشخص شد بحث معارضین شخصی بوده و ان‌شاءالله با بررسی انجام‌شده و صحبت‌هایی که با تک‌تک آنها داریم قضیه مالکیت زمین بیمارستان حل خواهد شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فرماندار     شورای.سلامت     حمزه.اعتماد     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   23 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >