کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان:
میانسالان محور سلامت خانواده هستند

23 تير 1395
کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: یکی از گروه‌های سنی مهم در نظام تحول سلامت گروه سنی میانسالان (جمعیت ۳۰ تا ۵۹ سال) است به‌گونه‌ای که میانسالان محور سلامت خانواده هستند.

زهره یاور زاده افزود: مرگ‌ومیر و ناتوانی میانسالان همه ابعاد سلامت خانواده را تحت تأثیر قرار داده و بیماری در این گروه بیشترین فشار اجتماعی – اقتصادی را به جامعه وارد کرده و بر میزان درآمدزایی نیز مؤثر و می‌تواند در خصوص مسائل اجتماعی مشکلاتی ایجاد نماید.
وی تصریح کرد: این گروه نیمی از جمعیت کشورهای درحال‌توسعه را تشکیل می‌دهند و در کشور ما نیز جمعیت گروه میانسالان از درصد بالایی برخوردار بوده و روزبه‌روز در حال افزایش است.
کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان اظهار کرد: در راستای ارتقای سلامت میانسالان و با توجه به سیاست‌های حوزه میانسالان وزارت بهداشت از اول بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ خدمات جامع سلامت میانسالان در قالب یک تیم سلامت شامل کارشناس بهداشت خانواده، ماما، پزشک، کارشناس بهداشت روان و کارشناس تغذیه در مراکز بهداشتی درمانی شهرستان کنگان شروع به کارکرد.
یاور زاده هدف از ارائه خدمات میانسالان را پیشگیری و تشخیص زودهنگام عوامل خطر دانست و خاطرنشان کرد: کاهش ناتوانی‌ها و مرگ‌ومیر و بهبود کیفیت زندگی و ارتقای شیوه زندگی از دیگر اهداف مهم این طرح است.
کارشناس سلامت میانسالان شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان افزود: بدین منظور شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان از کلیه واجدین شرایط فوق دعوت می‌کند تا در جهت تشکیل پرونده سلامت میانسالان به مراکز بهداشتی درمانی محل سکونت خود مراجعه کنند.
انتهای پیام/ م.س 3070


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سلامت.جامعه     میانسالان     زهره.یاورزاده     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   23 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >