بیش از 250 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دانش‌آموخته شدند

29 تير 1395
بیش از 250 نفر از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در رشته‌های مختلف مرتبط با پزشکی دانش‌آموخته شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در آیین جشن دانش‌آموختگی این دانشجویان، خطاب به آنان گفت: شما سفیران علم و فرهنگ دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستید و در هرکجا که باشید رفتار و منش شما بیانگر دانشگاهی است که در آن تحصیل‌کرده‌اید.
دکتر علیرضا رییسی افزود: شما در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در مقاطع مختلف تحصیل کردید و از امروز مأموریت شما در عرصه سلامت آغاز می‌شود و امید است بادانشی که اندوخته‌اید با پایبندی به اصول فرهنگی و اخلاقی، خدمات ارزنده‌ای در جهت پیشبرد کشور، ارایه دهید.
وی بابیان اینکه اداره کشور در آینده به دست دانشجویان امروز خواهد بود اظهار داشت: دانشجویان ما در هر گوشه‌ای از کشور و دنیا که ادامه تحصیل دهند و یا ارایه خدمت کنند باعث افتخار و سربلندی ما خواهند بود و انتظار ما این است که با همه توان علمی و اخلاقی به کمک ما بیایند و برای ما الگو و نمونه باشند.
دکتر رییسی خطاب به دانشجویان تأکید کرد: در هر مقطعی از تحصیل و زندگی که هستید، همواره احترام به پدر و مادر و اساتیدی که به شما علم آموختند را نباید فراموش کنید.
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز ضمن باارزش دانستن تحصیل علم و دانش ازنظر اسلام گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سایه زحمات اساتید و دانشجویان به یکی از دانشگاه‌های مطرح تبدیل‌شده و ما به این موضوع افتخار می‌کنیم.
حجت‌الاسلام عباس دشتی افزود: باید به همه اساتید، مسئولان دانشکده‌ها و مدیران دانشگاه به‌ویژه دانشجویان عزیزی که در این دانشگاه به تحصیل علم پرداختند و اکنون جشن دانش‌آموختگی خود را در کنار خانواده‌هایشان برگزار می‌کنند تبریک گفت.
وی اظهار داشت: امروز به قشر خدوم جامعه کشور یعنی اساتید دانشگاه که بار عمده دانشگاه ازلحاظ علم و تربیت دانشجویان بر عهده آنان است مباهات می‌کنیم و دستانشان را می‌بوسیم زیرا زندگی عالمانه و مجاهدانه را به دانشجویان می‌آموزند.
حجت‌الاسلام دشتی افزود: تنها کشوری که کانون توجه جهان است، ایران اسلامی است و این در سایه مجاهدت و شورونشاط جوانان مؤمن و سخت‌کوش کشور است و خدا را شاکر و سپاسگزاریم که امروز در فضایی آرام و امن شاهد پوشیدن لباس مقدس دانش‌آموختگی شما در کنار اساتید و خانواده‌هایتان هستیم و این‌همه به برکت خون مقدس شهداست.
وی با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم گفت: هرگاه انسان از کاری فارغ می‌شود باید به کار دیگری بپردازد و بر این اساس فراغت از تحصیل پایان کار نیست بلکه شروع کاری نو در عرصه‌های علمی و اجتماعی دیگر است.
در ادامه این جشن پس از قرائت سوگندنامه توسط دانشجویان، از نفرات برتر علمی و فرهنگی تقدیر به عمل آمد.
انتهای پیام س/ ر 2050


کلمات کلیدی:
جشن.دانش‌آموختگی     دکتر.علیرضا.رئیسی     حجت‌الاسلام.عباس.دشتی     دانشجویان.علوم‌پزشکی.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   29 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >