برگزاری نشست هم‌اندیشی هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و نماینده مردم دشتستان

3 امرداد 1395
نشست هم‌اندیشی هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر با نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در این نشست گفت: حوزه سلامت بخشی تخصصی و حساس است که مراجعین بی‌شماری دارد.
دکتر علیرضا رئیسی هدف از این نشست را چنین بیان کرد: با توجه به نقش و جایگاه نمایندگان مجلس شورای اسلامی این نشست در راستای ایجاد هم‌دلی و هم‌افزایی بیشتر برای توسعه سلامت استان بوشهر در سطوح بالادستی با همراهی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی است.
دکتر رئیسی با تشریح بسته‌های طرح تحول نظام سلامت گفت: اولین هدف از اجرای طرح تحول نظام سلامت صیانت از جیب مردم است و از ابتدای اجرای طرح تحول نظام سلامت بیش از 64 هزار نفر در دشتستان با پرداخت 3 درصدی کل هزینه از بسته کاهش میزان پرداختی بیماران بستری بهره‌مند شده‌اند.
ورود 78 پزشک به دشتستان در دو سال اخیر
وی بیان داشت: تا دو سال گذشته یکی از مشکلات و گلایه‌های اصلی مردم استان از عدم حضور پزشک در مراکز درمانی بود که با ورود 55 متخصص و 23 پزشک عمومی در دو سال گذشته این موضوع برطرف شده است.
دکتر علیرضا رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به انجام زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان‌های استان اشاره کرد و افزود: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی انجام زایمان طبیعی است.
دکتر رئیسی خاطرنشان کرد: رسیدن به آمار 70 درصدی زایمان طبیعی در دشتستان دور از انتظار نیست و این شهرستان یکی از پیشتازان انجام زایمان طبیعی در استان است که تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله چندانی ندارد.
مردم شکایت خود را از طریق سامانه 1690 ثبت کنند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: با توجه به اینکه گزارش‌ها به‌صورت آنلاین مستقیماً به وزیر بهداشت می‌رسد ثبت شکایت مردمی در سامانه 1690 بهترین روش برای پیگیری مشکلات و تخلفات حوزه پزشکی است.
وی گفت: معضلات درمانی دشتستان با اجرای پروژه بیمارستان 240 تخت خوابی دشتستان برای 20 سال برطرف خواهد شد.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: از نماینده مردم دشتستان انتظار حمایت و پیگیری تفاهم‌نامه‌های صورت گرفته برای تسریع در اجرای پروژه بیمارستان جدید 17 شهریور داریم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: خدمات و زحمات بی‌شمار متولیان بهداشت و درمان استان بوشهر در ارتقای سطح سلامت مردم قابل‌اندازه‌گیری و نرخ‌گذاری نیست و تنها خداست که پاداش‌دهنده اجر قشر زحمت‌کش جامعه در حوزه سلامت است.
درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و سرطان موضوع مغفول مانده حوزه سلامت است
محمدباقر سعادت بابیان اینکه طرح تحول نظام سلامت ماندگارترین خدمت دولت یازدهم است گفت: موضوع مغفول مانده حوزه سلامت درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و سرطانی است که دانشگاه علوم پزشکی به‌تنهایی نمی‌تواند عهده‌دار ارایه خدمات به بیماران این بخش شود.
وی افزود: تجربه نشان داده است که هرگاه مردم برای انجام امور وارد عمل شده‌اند گشایشی به‌دست‌آمده است.
سعادت خاطرنشان کرد: در زمینه درمان بیماری‌های سرطانی نیز مردم می‌بایست در قالب انجمن‌های خیریه و سازمان‌های مردم‌نهاد دانشگاه علوم پزشکی را یاری دهند.

انتهای پیام/م.پ 1025

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     هیات.رییسه     نماینده.مردم.دشتستان     دکتر.علیرضا.رئیسی     محمد.باقر.سعادت    

تاریخ بروز رسانی:   3 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >