رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
بهورزان خط مقدم ارایه خدمات بهداشتی درمانی می‌باشند

10 امرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: بهورزان به‌عنوان نمایندگان حوزه سلامت در روستاها به‌عنوان خط مقدم ارایه خدمات بهداشتی و درمانی هستند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان؛ دکتر علی نگین تاجی در حاشیه آزمون فصل اول بهورزی شهرستان تنگستان افزود: بهورزان به‌عنوان نمایندگان حوزه سلامت در روستاها، در کاهش میزان مرگ‌ومیر، بهداشت محیط، بهداشت مدارس و اماکن عمومی، نظارت بر توزیع مواد غذایی، واکسیناسیون کودکان و آموزش مادران فعالیت‌های خوبی در جهت افزایش سلامت به افراد جامعه ارایه می‌دهند.
وی تصریح کرد: بهورزان افرادی کم‌توقع، پرتلاش و آشنا به فرهنگ و آداب مردم روستاهایی هستند که در آن خدمت می‌کنند و این قشر پرتلاش با عشق و علاقه در نقاط مختلف شهرستان در جهت سلامت مردم گام برمی‌دارند و ارتقای شاخص‌های بهداشتی مرهون زحمات آنها است.
دکتر علی نگین تاجی اضافه کرد: نخستین خط ارایه خدمات بهداشتی و درمانی، بهورز و خانه بهداشت است و بهورزی از مشاغل سخت و طاقت‌فرسا است که در کنار ارایه خدمات بهداشتی در بین مردم روستا باید بسیاری از رفتارها و نگرش‌های بهداشتی و درمانی را در بین مردم روستا نهادینه کنند و اطلاع‌رسانی را در این زمینه به‌درستی انجام دهند.
وی خاطرنشان کرد: در شهرستان تنگستان 88 بهورز در قالب 39 خانه بهداشت زیرمجموعه 7 مرکز بهداشتی و درمانی می‌باشند که 4 مرکز در روستاها مستقر و مشغول فعالیت هستند.
گفتنی است آزمون فصل اول بهورزی شهرستان تنگستان به‌منظور ارزیابی معلومات شغلی بهورزان شاغل درزمینه سلامت دهان و دندان، تغذیه، بهداشت مدارس و بهداشت محیط و حرفه‌ای برگزار شد.
انتهای پیام/ ح.د 3010
 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
 

کلمات کلیدی:
آزمون.بهورزان     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >