رییس شبکه بهداشت و درمان دیر:
نرخ رشد جمعیت شهرستان دیّر به 2 و یک‌دهم درصد ارتقا یافت

11 امرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بر اساس آخرین بررسی‌های آماری زیج‌های حیاتی، نرخ رشد جمعیت شهرستان دیر به 2 و یک‌دهم درصد ارتقا یافت.

مهندس عادل مقدس در نشست کمیته آماری شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: متولدین شهرستان دیر در سال گذشته یکهزارو 412 نفر بوده است که از این مجموع تعداد یکهزارو 158 نفر و به‌عبارت‌دیگر 82 درصد در مناطق شهری و 254 نفر، یعنی 18 درصد در مناطق روستایی به دنیا آمده‌اند.
وی بابیان اینکه تعداد نوزادان پسر متولدشده شهرستان دیر نسبت به دختران بیشتر است گفت: نسبت موالید پسر به دختر در شهرستان دیر 108 بوده است که این عدد به معنی این است که در مقابل هر 100 تولد دختر، 108 پسر به دنیا آمده است.
وی در خصوص نسبت جنسی در مناطق شهری و روستایی شهرستان دیر توضیح داد: نسبت جنسی در مناطق شهری همانند نسبت جنسی کل شهرستان، به نفع جنس پسر است و 53 درصد متولدین مناطق شهری پسر و 47 درصد آنها دختر است که البته این شاخص در مناطق روستایی، عکس مناطق شهری است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بابیان اینکه 75 درصد جمعیت شهرستان دیّر ساکن مناطق شهری‌اند، گفت: بر اساس داده‌های زیج حیاتی مربوط به سال گذشته، نرخ رشد جمعیت در شهرستان دیّر، 2 و یک‌دهم درصد است که نسبت به سال 93، سه‌صدم افزایش داشته‌ایم.
وی با اشاره به شاخص بعد خانوار در شهرستان دیّر اظهار کرد: بررسی‌های آماری سال‌های گذشته نشان از کم شدن بعد خانوار در شهرستان دیر دارد به‌گونه‌ای که از چهار و 25 صدم در سال 93 به چهار و 6 صدم در سال 94 رسیده است و طبق آمار جمعیتی سال 95 این شاخص به سه و 9 دهم کاهش‌یافته است.
مهندس مقدس بابیان اینکه بعد خانوار روستایی نسبت به شهر بیشتر است گفت: بعد خانوار شهری سه و 94 صدم است درحالی‌که این شاخص در مناطق روستایی چهار و 5 صدم است.
وی یادآور شد: بر اساس آمار جهانی ایران ازنظر جمعیت در رتبه هفدهم جهان، نهم آسیا و سوم منطقه قرار دارد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نرخ.رشد.جمعیت     کمیته.آماری     مهندس.عادل.مقدس     شهرستان.دیر        

تاریخ بروز رسانی:   11 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >