مراقبت‌های قبل از بارداری یکی از عوامل مهم حفظ سلامتی مادر و جنین بوده است

13 امرداد 1395
کارشناس سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان گفت: مراقبت‌های قبل از بارداری به‌عنوان یکی از عوامل مهم حفظ سلامتی مادر و جنین بوده و فرصتی نیز برای شناسایی و مقابله با عوامل خطر تهدیدکننده سلامت مادر و نوزاد را فراهم می‌سازد.

زهره یاور زاده مرزبانی افزود: این مراقبت‌ها مجموعه‌ای از معاینات و آزمایش‌هایی است که قبل از بارداری توسط پرسنل بهداشتی، ماما و پزشک انجام می‌شود و بسیاری از عوارض و عواملی که بر سرانجام حاملگی مؤثرند توسط این مراقبت‌ها قابل‌شناسایی و درمان می‌باشند.
وی تصریح کرد: در طی این مراقبت‌ها، سلامت جسمی و روانی مادر مورد ارزیابی قرارگرفته و با درمان مناسب بیماری‌ها و مشکلات موجود و همچنین آموزش‌های لازم جهت مادر و خانواده وی سبب می‌شود که مادر دوران بارداری بی‌خطری را طی و شانس بیشتری برای به دنیا آوردن نوزادی سالم داشته باشد.
زهره یاور زاده مرزبانی بابیان اینکه انجام مشاوره پیش از بارداری به مدت یک سال اعتبار دارد، خاطرنشان کرد: در صورت انجام مشاوره تا یک سال نیاز به تکرار آن نیست و درصورتی‌که موردی غیرطبیعی باشد (خانم عارضه یا بیماری داشته باشد) تا زمان رفع عارضه یا بیماری به‌طور کامل، پیگیری مادر توسط ماما و پزشک انجام می‌گیرد.
مراقبت‌های قبل از بارداری در کلیه مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت شهرستان کنگان ارایه می‌شود
کارشناس سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مراقبت‌های قبل از بارداری در کلیه مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت شهرستان کنگان ارائه می‌گردد و از کلیه زنان واجد شرایط دعوت به عمل می‌آید جهت تشکیل پرونده به این مراکز مراجعه کنند.
انتهای پیام/ م.س 3070

کلمات کلیدی:
مراقبت     سلامت.مادران     زهره.یاورزاده.مرزبانی     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >