عضو هیأت علمی توان‌بخشی بهزیستی کشور:
افسردگي و خشونت ريشه‌هاي اصلي طلاق و ناهنجاري‌هاي اجتماعي هستند

18 امرداد 1395
عضو هیأت علمی توان‌بخشی بهزیستی کشور گفت: افسردگي و خشونت را بايد در جامعه از بين برد زيرا ريشه‌هاي اصلي طلاق و ناهنجاري‌هاي اجتماعي هستند و به‌جای آن آزادي و نشاط و شادي را جايگزين كنيم.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، دکتر علیرضا محمدی آریا در همایش مهارت‌های قبل و بعد از ازدواج با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی افزود: هدف از برگزاري این همايش رغبت به ازدواج در سن مناسب، پيشگيري از دلدادگی‌ها و دل‌زدگی‌های زودهنگام، آمادگي براي انتخاب آگاهانه با شناخت معیارهای همسرگزینی از آموزه‌های ديني و شناخت موانع ازدواج و تقويت عوامل آن است.
وی تصریح کرد: باید در همسریابی تلفیقی از روش‌های سنتی و جدید را استفاده کرد و می‌بایست خانواده در جریان آشنایی‌ها قرار گیرند و دو طرف قبل از ازدواج نزد مشاور رفته تا از طلاق جلوگیری شود.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کنگان نیز بیان داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) به دلیل اینکه برخی از آسیب‌های اجتماعی سطح جامعه را سازمان‌دهی می‌کند همیشه سعی داشته است که با افزایش اعتماد اجتماعی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، یک ایمنی در درون جامعه‌ای ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: پیشگیری از آسیب‌ها و مسائل اجتماعی از قبیل برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج، مشاوره قبل از طلاق، مهارت‌های زندگی بخشی از فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کنگان افزود: برنامه غربالگری، مشاوره ژنتیک و آگاه‌سازی را در اولویت برنامه‌ها قرار داده‌ایم از دیگر فعالیت‌های این نهاد در زمینه مسائل پیشگیری از معلولیت‌ها است.
این مقام مسئول بیان داشت: برای پیشگیری از طلاق باید قبل از ازدواج اقدامات و آموزش‌‌های لازم انجام شود و جوانان را باید در مرحله همسرگزینی کمک و آموزش و آگاهی به آنان ارائه شود و همچنین در مرحله بعد از ازدواج نیز باید مهارت‌های زندگی خانواده آموزش داده شود.
این همایش با همکاری شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام خمینی (ره)، فرمانداری، شورای اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان و شورای هماهنگی با مواد مخدر منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شد.
نمایشگاهی نیز در این زمینه بر پا شد که حاضرین در پایان این همایش از آن دیدن کردند.
انتهای پیام/ م.س 3070

کلمات کلیدی:
افسردگی     ناهنجاری‌های.اجتماعی     دکتر.علیرضا.محمدی‌آریا     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   18 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >