معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری دشتی:
با تهدیدکنندگان سلامت مردم برخورد قانونی صورت گیرد

25 امرداد 1395
معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی گفت: باید با تهدیدکنندگان سلامت مردم برخورد قانونی لازم صورت گیرد.

محمد حسینی در جلسه کارگروه شورای سلامت شهرستان دشتی بر اجرای به‌موقع مصوبات تأکید کرد و اظهار داشت: ارتقای سطح سلامت و بهداشت جامعه درگرو تلاش همگانی و احساس مسئولیت آحاد مردم، مسئولین و دست‌اندرکاران است.
وی بر ضرورت تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی برای حفظ سلامت شهروندان تأکید کرد و یادآور شد: مراکز بهداشتی و درمانی و همه دستگاه‌های عضو کارگروه با عمل به وظایف و مأموریت‌های خود تلاش نمایند تا بهترین شرایط را برای سلامت جامعه مهیا کنند.
وی افزود: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید کارهای خوبی در بخش سلامت صورت گرفت و اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از این اقدامات ارزنده بوده است.
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح رضایت‌مندی خوبی در بین مردم حاصل کرد، گفت: 70 درصد از اهداف نظام سلامت محقق شده است.
حسینی با تأکید بر جدی گرفتن هشدارهای بهداشتی افزود: دستگاه‌ها باید از اختیارات و ظرفیت‌های خود در جهت ترویج فرهنگ سلامت استفاده نمایند و ازآنجاکه مبنای کار ما قانون است لازم است ضمن اهتمام جدی بر اجرای قانون، با تهدیدکنندگان سلامت مردم برخورد قانونی صورت گیرد.
وی تصریح کرد: یکی از مطالبات جدی مردم دسترسی به امکانات و الزامات بهداشتی است که همه دستگاه‌ها باید در جهت تحقق این خواسته‌ها تلاش کنند.
نگاه ما به انتقادات از حوزه سلامت، نگاه منطقی و منصفانه است
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی نیز در این جلسه گفت: هدف از تشکیل جلسات کارگروه شورای سلامت، ایجاد اتحاد و همدلی بین بخشی در جهت رفع مسایل و مشکلات بهداشتی و اصلاح و ارتقای عملکردها و شاخص‌هاست که درنهایت به نفع شهرستان و موجب افزایش ضریب سلامت جسم و روح مردم خواهد بود.
دکتر اصغر بحرانی افزود: اقدامات خوبی در بیمارستان زینبیه (س) انجام‌شده است و تا پایان سال طرح‌های خوبی ازجمله ساختمان جدید اورژانس، کلینیک تخصصی و بخش سی‌سی‌یو به بهره‌برداری خواهند رسید.
وی تصریح کرد: نگاه ما به انتقادات وارد بر حوزه سلامت منطقی و منصفانه است.
وی با اشاره به خواسته به‌حق مردم در جهت تجهیز بیمارستان و تأمین نیروهای متخصص لازم، تحقق این امر و رسیدن به نقطه مطلوب را مستلزم همکاری همه مسئولین ازجمله نماینده محترم، مسئولان دانشگاه و مجموعه فرمانداری دانست و اظهار امیدواری کرد با اتحاد و همدلی شاهد رشد و توسعه حوزه سلامت شهرستان باشیم.
مهندس احمد ایزدی رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی نیز در این جلسه ضمن بیان مطالبی در خصوص نظارت بر کشتارگاه‌ها، از شهرداری و شورای اسلامی شهر خورموج در ساماندهی کشتارگاه این شهر قدردانی نمود و افزود: ما خواستار مساعدت اصناف و شهرداری‌ها در جهت راه‌اندازی مکانی مناسب جهت کشتار دام در شهرهای کاکی، شنبه و بادوله، خریداری ماشین حمل لاشه، تأمین سطل‌های ویژه ضایعات کشتارگاه و اقدام شهرداری به اخذ پروانه بهداشتی و استخدام مسئول فنی کشتارگاه در جهت بهبود وضعیت کشتار دام در سطح شهرستان هستیم.
دکتر بهرام حاجیانی معاون شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی نیز با اشاره به ذکر تاریخچه و اطلاعاتی پیرامون بیماری آنفلوانزای حاد پرندگان گفت: با توجه به وجود علاقه‌مندی به نگهداری طیور زینتی و بومی در منازل و ارتزاق برخی خانواده‌ها از طیور، آشنایی کامل با بیماری آنفلوانزای پرندگان به دلیل قابلیت سرایت به انسان حایز اهمیت است.

انتهای پیام/ م.ا 3040


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
شورای.سلامت     معاون.فرماندار     محمد.حسینی     دکتر.اصغر.بحرانی     شهرستان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   25 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >