آلایندگی هوا و ریز گردها موجب تشدید بیماری‌های تنفسی و قلبی عروقی می‌شود

27 امرداد 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: آلایندگی هوا و ریز گردها موجب تشدید بیماری‌های تنفسی و به‌تبع آن بیماری‌های قلبی عروقی به‌ویژه در گروه‌های حساس و در معرض خطر می‌شود که شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان آماده انجام طرح‌های پیشگیرانه و حفاظتی با همکاری محیط‌زیست شهرستان در این خصوص است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان دکتر علی نگین تاجی در جلسه شورای سلامت شهرستان تنگستان گفت: با توجه به بالا بودن دمای هوا در فصل تابستان احتمال افزایش بیماری‌های روده‌ای و اسهالی منتقله از آب و غذا و شیوع وبا وجود دارد که شبکه بهداشت و درمان شهرستان با نظارت بیشتر بر منابع آب و اماکن تهیه و توزیع مواد غذایی، اقدام‌های پیشگیرانه لازم را در این خصوص تشدید نموده است.
وی تصریح کرد: در تمامی مراکز بهداشتی درمانی و خانه‌های بهداشت شهرستان تنگستان اقدام به جذب سفیران سلامت خانوار شده است و سالانه باید حداقل 10 درصد خانوارهای هر منطقه را تحت پوشش این طرح ملی قرار دهیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: با توجه به گذار از بیماری‌های واگیر به بیماری‌های غیر واگیر و مشکلاتی که عمدتاً به رفتار بهداشتی افراد بستگی دارد، ضرورت برنامه‌ریزی و انجام اقدام‌های پیشگیرانه در این خصوص بیش از هر زمان دیگری حایز اهمیت می‌باشد.
دکتر علی نگین تاجی با تأکید بر اهمیت مقابله با عوامل خطر بیماری‌های غیر واگیر و به‌ویژه بیماری‌های قلبی عروقی گفت: بخش عمده‌ای از علل مرگ‌ومیر در جامعه براثر ابتلا مردم به بیماری‌های قلب و عروق می‌باشد که با کنترل و کاهش عوامل خطر می‌توان میزان ابتلا به این بیماری‌ها را کاهش داد.
راه‌اندازی مرکز معاینه قلب سالم در شهر اهرم
وی خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون شبکه بهداشت و درمان شهرستان با همکاری معاونت بهداشتی دانشگاه، اقدام به راه‌اندازی مرکز معاینه قلب سالم در مرکز بهداشتی درمانی شهید رجایی اهرم کرده است که شهروندان می‌توانند با مراجعه به این مرکز از این خدمات بهداشتی درمانی بهره‌مند شوند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان جلسه شورای سلامت شهرستان تنگستان با حضور اداره‌های عضو کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری و به ریاست مهندس دشتی معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان تشکیل شد.

انتهای پیام/ ح.د 3010


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ریزگردها     بیماری‌های.قلبی‌تنفسی     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   27 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >