قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
اردوهای جهادی یکی از بهترین حرکت‌های فرهنگی دانشجویی در کشور است

30 امرداد 1395
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بدون تردید اردوهای جهادی یکی از بهترین حرکت‌های فرهنگی دانشجویی در کشور است و همه‌کسانی که در این راستا تلاش می‌کنند قابل‌تقدیرند.

دکتر حیدر عزیز نژاد در نشست فعالین اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دستاوردهای باارزش همیشه با تلاش و زحمت زیاد حاصل می‌شود و حرکت‌های جهادی که دانشجویان طلایه‌دار آن هستند بهترین نمونه خدمت خالصانه به مردم است.
وی بیان داشت: حرکت دانشجویان بسیجی که در ایام تعطیلات و استراحت میان‌ترم، ترجیح می‌دهند در مناطق محروم با شرایط بسیار سخت و هوای گرم حضور یابند و به مردم خدمت‌رسانی کنند یک حرکت ارزشمندی جهادی است که تأثیر آن‌هم بر خود دانشجویان در جهت آشنا شدن با وضعیت زندگی مردم و آماده شدن برای ارائه خدمت بهتر در آینده است و هم بر مردم منطقه و جوانان به‌ویژه دانش آموزان آن مناطق است.
دکتر عزیز نژاد خطاب به دانشجویان جهادی گفت: شما حرکتی آغاز کرده‌اید که جوانان و دانش آموزان روستا، این احساس و اندیشه را پیدا کنند که باید برای آبادانی محلی که در آن زندگی می‌کنند تلاش کنند و این از رسالت‌های مهم شما دانشجویان بسیجی است.
وی خاطرنشان کرد: همه مردم و مسئولان باید روحیه جهادی داشته باشند و دولت باید هم جهادی فکر کند و هم جهادی عمل کند و دانشگاه‌های ما نیز باید منشأ تولید محصولات فرهنگی و اقتصادی صحیح و تولید ثروت و کار در جامعه باشد.
حضور جوانان دانشجوی بسیجی در یک روستای محروم خود مظهر مجسم آیه قرآن است
مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه نیز گفت: اردوهای جهادی از چندین جهت بااهمیت است و قرآن کریم برای کسانی که هجرت می‌کنند و برای خدا جهاد می‌کنند ارزش بسیاری قائل شده است.
رضا زائری افزود: اگر در اردوهای جهادی درس قرآن هم ندهیم حضور جوانان دانشجوی بسیجی در یک روستای محروم به تعبیر مقام معظم رهبری خود مظهر مجسم آیه قرآن است زیرا آن‌ها را نه با زبان بلکه با عمل به اسلام و معنویات دعوت می‌کنند.
وی افزود: برنامه‌های اردوی جهادی در روستای باغان شهرستان دشتی شامل چهار بخش است که در بخش اول که سازندگی است فضاسازی مسجد و بهسازی و رنگ‌آمیزی مدارس در نظر گرفته‌شده است.
زائری افزود: در بخش دوم، برنامه‌های تعلیمی و تربیتی است که شامل تأسیس خانه جوانان هلال‌احمر و آموزش‌های امداد و نجات و همچنین رده‌های دینی و هنری و ساماندهی حلقه‌های تربیتی و نشست‌های هم‌اندیشی است.
وی بیان داشت: در بخش سوم، برنامه‌های اجتماعی در نظر گرفته‌شده که شامل تأسیس دارالقرآن، احداث کتابخانه مسجد روستا، برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا و ایثارگران، پخش فیلم‌های آموزشی و اهدای بسته‌های آموزشی به دانش آموزان نیازمند است.
زائری افزود: در بخش چهارم برنامه‌های اردوی جهادی با عنوان بهداشت و درمان، بررسی معضلات بهداشتی منطقه، آموزش سبک زندگی سالم شامل بهداشت، تغذیه، مادر و نوزاد و آموزش طب سنتی توسط متخصص و ارائه محتوای آموزشی بهداشتی در مدارس و در سه روز پایان اردو نیز برپایی بیمارستان صحرایی با همکاری بسیج جامعه پزشکی در دستور کار اردو قرار دارد.
اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تا 12 شهریور ادامه دارد.
انتهای پیام س / ر 2050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
اردوی.جهادی     قائم.مقام     دکتر.عزیزنژاد    

تاریخ بروز رسانی:   30 امرداد 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >