رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر اساس ارتباط مؤثر با سمن‌های فعال در حوزه سلامت است

6 شهريور 1395
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: رویکرد این دانشگاه بر اساس ارتباط مؤثرتر با سمن‌های فعال در حوزه سلامت است ازاین‌رو برگزاری جلسات ماهانه با این سازمان‌های مردم‌نهاد در برنامه کاری دانشگاه قرارگرفته است.

دکتر عزیز نژاد در نشست با مسئولین سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه سلامت استان افزود: سازمان مردم‌نهاد چندین ویژگی دارند که داوطلبانه بودن و مشارکت گرفتن از نیروهای مردمی اولین ویژگی آن‌ها محسوب می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دغدغه و تعهد، این افراد را ترغیب به تشکیل و فعالیت در این زمینه کرده است افزود: افراد عضو این سازمان‌ها افرادی هستند که بدون هیچ‌گونه چشمداشت و در حد توان در تأمین سلامت جامعه گام برمی‌دارند.
دکتر عزیز نژاد هدف از برگزاری این جلسات را ایجاد همدلی و همگرایی دانست و بیان داشت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آمادگی دارد تمامی امکانات خود را برای اشاعه فرهنگ سلامت در اختیار سمن‌ها قرار دهد.
در حال حاضر سه پروژه خیر ساز در مرحله احداث است
دبیر امور مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر در شهرستان بوشهر سه پروژه خیر ساز در حال ساخت است که احداث مرکز تشخیص و غربالگری سرطان و مرکز بهداشتی درمانی صاحب‌الزمان (عج) در مرحله تحویل زمین قرار دارد و احداث همراه سرای بیمارستان شهدای خلیج‌فارس که 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی افزود: در شهرستان دشتی نیز دو پروژه خیر ساز در حال ساخت است که کلینیک تخصصی خورموج با 37 درصد و خانه بهداشت کردوان علیا دارای 100 درصد پیشرفت فیزیکی هستند.
دیلم از فعال‌ترین شهرستان‌ها در زمینه جذب خیرین سلامت است
دبیر امور مشارکت‌های اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه شهرستان دیلم از پیشتازان در زمینه جذب خیرین سلامت است گفت: هم‌اکنون در شهرستان دیلم سه پروژه در حال احداث است که کلینیک تخصصی دیلم دارای 95 درصد و مرکز بهداشتی درمانی فاطمه زهرا (س) دارای 94 درصد پیشرفت فیزیکی است و خانه بهداشت حصار نیز در مرحله دیوارکشی قرار دارد.
حجت‌الاسلام محمود عبدالهی اظهار داشت: پایگاه اورژانس شهری در شهرستان گناوه نیز از دیگر پروژه‌های خیر ساز استان است که 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال حاضر نیز دو نفر دیگر از خیرین این شهرستان آمادگی خود را برای ساخت مجموعه خیریه‌‌ای با زیربنای 350 متر اعلام کرده‌اند.
وی تصریح کرد: از پروژه‌های خیر ساز در شهرستان دشتستان نیز ساخت مجموعه خیریه‌ای با زیربنای 150 متر به‌عنوان مرکز بهداشتی درمانی شهری است که در حال تجهیز بوده و در هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
حجت‌الاسلام عبدالهی بیان کرد: پروژه‌های خیر ساز در استان بوشهر به نسبت سال گذشته سه برابر افزایش پیداکرده است و امیدواریم با تشکیل این جلسات و همکاری مدیران و اعضای سمن‌ها گام‌های بهتری برای رشد سلامت و فرهنگ خیریه در استان برداشته شود.
در این جلسه بر استفاده از ظرفیت سمن‌ها در حوزه سلامت تأکید شد و تشکل‌های مردم‌نهاد موضوعات موردنظر خود را دراین‌باره مطرح کردند.

انتهای پیام/ م.ف 1026

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سمن‌ها     دکتر.عزیزنژاد     حجت‌الاسلام.محمود.عبداللهی    

تاریخ بروز رسانی:   6 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >