دیدار دانشجویان اعزامی به هشتمین المپیاد علمی کشوری با رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

8 شهريور 1395
دانشجویان اعزامی به هشتمین المپیاد علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در نشستی صمیمی با رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دیدار کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این دیدار گفت: دانشجویان المپیادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افرادی هستند که بدون در نظر گرفتن امکانات مداخله‌ای که ممکن است تسهیل‌کننده یا بازدارنده باشد می‌توانند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: برای رسیدن به اهداف مورد انتظار در حوزه علمی باید هدف‌گذاری‌ و برنامه‌ریزی‌ها دقیق، واقع‌بینانه، قابل‌دسترسی، قابل ارزیابی بوده تا بتوان پیشرفت را با آن اندازه‌گیری کرد.
وی با اشاره به اینکه مدیریت زمان در رسیدن به موفقیت‌ها بسیار تعیین‌کننده است گفت: افراد اگر بتوانند از وقت خود به بهترین نحو استفاده کنند می‌توانند به‌عنوان فرد مؤثر در سطح ملی و بین‌المللی قرار بگیرند که حضور در المپیاد و کسب مدال ازجمله این موفقیت‌ها است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: یکی دیگر از رمزهای دست‌یابی به موفقیت، باور داشتن خود است که در این صورت می‌توان به بالاترین سطوح علمی قابل‌تصور دست پیدا کرد.
دکتر رئیسی یادآور شد: شرکت در المپیاد موجب می‌شود دانشجویان فراتر از رشته تحصیلی خود به علم نگاه کنند و این نگاه نیاز به انگیزه‌ای قوی و دیدگاهی وسیع دارد.
وی ضمن آرزوی موفقیت برای نمایندگان و سفیران علمی دانشگاه، از اساتید دانشگاه علوم پزشکی به دلیل تلاش‌های بی‌وقفه آنان قدردانی کرد و گفت: از دانشجویانی که در این المپیاد مقام‌های اول تا سوم را کسب کنند به‌صورت ویژه تقدیر خواهد شد.
دکتر محمدرضا فرزانه مدیر مرکز مطالعات و توسعه آموزش پزشکی معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این جلسه، خلاصه‌ای از سوابق المپیاد دانشجویی کشور و نقاط قوت، ضعف و پیشنهادهای خود را در این زمینه بیان کرد.
در این نشست اساتید همکار در المپیاد کشوری و مسئولین مرکز مطالعات و توسعه آموزش علوم پزشکی بوشهر نیز حضور داشتند.
آزمون درون دانشگاهی این المپیاد در اردیبهشت‌ماه امسال در چهار حیطه فلسفه پزشکی، علوم پایه، مدیریت نظام سلامت و استدلال بالینی برگزار شد و در هر حیطه سه نفر از دانشجویان انتخاب شدند که این افراد در هشتمین المپیاد علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در شهریورماه در تهران برگزار می‌شود شرکت می‌کنند.
انتهای پیام/ م.ف 1026
 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

کلمات کلیدی:
المپیاد     .     دانشجویان     .     دانشگاه     علوم    
پزشکی     بوشهر     .     هشتمین    

تاریخ بروز رسانی:   8 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >