عملیات احیای موفق، باعث نجات جان جوان دشتستانی شد

10 شهريور 1395
با رسیدن به‌موقع و عملکرد و تلاش تیم اورژانس 115 دشتستان، جوان 24 ساله برازجانی که به علت برق‌گرفتگی فاقد هرگونه علایم حیاتی بود ، جان دوباره گرفت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ، مسئول اورژانس و فوریت‌های پزشکی 115 شهرستان دشتستان در تشریح این حادثه گفت: این جوان، در ابتدای خیابان سازمانی برازجان در حال کار روی پایه برق بوده که دچار برق‌گرفتگی می‌شود.
مهدی فروزان کمالی افزود: طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان ، مأموران این مرکز در کمترین زمان در محل حاضر شدند و بعد از پایین آوردن مصدوم از ارتفاع درحالی‌که این جوان هیچ‌گونه علایم حیاتی نداشت ، سریعاً عملیات احیا (ماساژ قلبی و ریوی) را شروع کردند.
این مقام مسئول تصریح کرد: تیم اورژانس فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان ، در حین انتقال مصدوم به بیمارستان شهید گنجی با تمام تلاش در آمبولانس نیز عملیات احیا را برای مصدوم ادامه دادند.
مسئول اورژانس و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان در ادامه گفت: با هماهنگی قبلی که مرکز فوریت‌های پزشکی با اورژانس بیمارستان شهید گنجی برازجان انجام داده بود ، خوشبختانه سریعاً با انجام عملیات احیای موفق (قلبی و تنفسی) توسط پزشکان و پرستاران بخش اورژانس این بیمارستان و عملکرد به‌موقع و تلاش همکاران ما در تیم اورژانس شهرستان این جوان به زندگی دوباره برگشت.
فروزان کمالی خاطرنشان کرد: در حال حاضر با برگشت علایم، حیاتی مصدوم در بیمارستان شهید گنجی تحت مراقبت‌های ویژه می‌باشد و درمان وی ادامه دارد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

کلمات کلیدی:
احیای.موفق     مرکز.فوریت‌های.پزشکی     بیمارستان.شهید.گنجی     مهدی.فروزان.کمالی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >