با اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر صورت گرفت:
بهره‌مندی بیش از 2 میلیون نفر از خدمات درمان سرپایی

10 شهريور 1395
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت دو میلیون و 300 هزار نفر در استان بوشهر از بسته ویزیت بیماران سرپایی بهره‌مند شدند.

دکتر ایرج بیژنی در نشست مشترک استاندار و مسئولین دستگاه‌های اداری شهرستان دیّر بابیان اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت باعث رضایتمندی مردم شده است، اظهار کرد: قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت معمولاً بیمارانی که از بیمارستان خارج می‌شدند ازلحاظ مالی مشکل داشتند که خوشبختانه با اجرای این طرح و ارایه بسته «کاهش پرداختی از جیب بیمار» امروز کسی به خاطر مسایل مالی دچار مشکل نیست و اگر هم در این زمینه با مشکل مواجه باشد با مراجعه به مددکاری مشکلشان مرتفع خواهد شد.
وی بابیان اینکه در بسته کاهش پرداختی از جیب بیمار متوسط پرداختی 6 درصد است، گفت: طی سه سال اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر 260 هزار نفر از خدمات این بسته بهره‌مند شدند به‌گونه‌ای که متوسط پرداختی توسط بیماران 6 درصد بوده و مابقی توسط بیمه‌ها و دولت تقبل هزینه شده است.
عدالت در دسترسی به خدمات یکی از محورهای طرح تحول نظام سلامت است
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به سطح‌بندی خدمات در طرح تحول نظام سلامت گفت: یکی از محورهای بسیار خوبی که در این طرح دیده‌شده است موضوع عدالت در دسترسی به خدمات است که بر اساس سطح‌بندی ایجادشده، شهروندان خدمات تعریف‌شده را در سطوح مختلف دریافت می‌کنند که البته رسیدن به این هدف کوتاه‌مدت نیست و قطعاً زمان بیشتری می‌طلبد که به شرایط برنامه برسیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه ارتقای کیفیت هدف نهایی طرح تحول نظام سلامت است افزود: علاوه بر کمیت و دسترسی به خدمات، این برنامه به کیفیت خدمات هم نگاه ویژه‌ی دارد که هدف عالی و غایی این برنامه است.
دکتر بیژنی به ترویج زایمان طبیعی اشاره و اظهار کرد: در مدت سه‌ساله اجرای طرح تحول نظام سلامت پانزده هزار و 547 نفر زایمان طبیعی داشته‌اند که به‌صورت رایگان خدمات موردنیاز دریافت کرده‌اند.
این مقام مسئول اضافه کرد: در همین مدت 264 نفر از بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم استفاده کردند و این مسئله باعث حضور تمام‌وقت پزشکان در بیمارستان‌های سطح استان شد.
وی بابیان اینکه اجرای بسته ماندگاری پزشکان به بخش بهداشت نیز کمک بسیاری کرد، گفت: با اجرای این بسته به‌نوعی در بخش بهداشت هم شرایط بهتری حاکم شد چراکه در سطح استان تا قبل از اجرای طرح تحول نظام سلامت، خیلی از مراکز خدمات جامع سلامت فاقد پزشک و با تعداد کمتر از چارت سازمانی مصوب بودند.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از بسته‌های دیگری که در طرح تحول نظام سلامت به آن پرداخته شد و هنوز هم جای کار بیشتری دارد طرح ویزیت بیماران سرپایی است که استان بوشهر به‌خوبی از این طرح بهره‌مند شد.
وی اضافه کرد: دو میلیون و 300 هزار نفر در مدت‌زمان اجرای طرح در استان بوشهر از خدمات این بسته بهره برده‌اند که به‌نوعی بیش از 2 برابر جمعیت استان و یا به عیارت دیگر هر نفر حداقل 2 بار در طول مدت اجرای طرح از این بسته استفاده کرده است و خدمات را با تعرفه و فرانشیز دولتی دریافت کرده است.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.مشترک     درمان.سرپایی     معاون.توسعه     دکتر.ایرج.بیژنی        

تاریخ بروز رسانی:   10 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >