رییس شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
خانواده نقش مهمی در شکل‌گیری و رشد شخصیت کودک بر عهده دارد

15 شهريور 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: خانواده به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای اجتماعی نقش مهمی در شکل‌گیری و رشد شخصیت کودک بر عهده دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان؛ دکتر علی نگین تاجی در همایش آشنایی و آموزش کارکنان زن شاغل در ادارات شهرستان با اصول فرزند پروری در خانواده افزود: خانواده به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نهادهای اجتماعی، نقش مهم و ارزشمندی در رشد شخصیت آدمی بر عهده دارد و کودک در خانواده اصول اخلاقی، اجتماعی و قواعد ادب را می‌آموزد ازاین‌رو یادگیری و توجه به اصول فرزند پروری نقش مهمی در شکل‌گیری آینده کودک خواهد داشت.
وی تصریح کرد: از دیدگاه کودکان رابطه پدر و مادر با یکدیگر و رابطه آنها با کودک فوق‌العاده حایز اهمیت بوده و کودکان در این خصوص حساس بوده و اگر در آن دقت نشود، نه‌تنها به شخصیت اخلاقی کودک لطمه می‌زند، بلکه موجب مشکلات عاطفی مختلف بعدی او نیز می‌شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان اظهار کرد: نقش زن و مرد در نظام تربیتی خانواده و پرورش فرزندان مکمل هم بوده و توجه زوجین به نهاد خانواده به‌عنوان اصلی‌ترین و اولین نهاد زندگی اجتماعی دارای اهمیت فراوانی می‌باشد.
دکتر علی نگین تاجی بابیان اینکه در دین مبین اسلام دستورات زیادی در خصوص اهمیت نقش و جایگاه زنان و مردان در پیشبرد امور خانواده تعیین‌شده است گفت: توجه ما مسلمانان به دستورات و الگوهای معرفی‌شده در این زمینه از طرف اسلام کمک زیادی به رشد، تقویت و بالندگی نظام خانواده در جامعه خواهد کرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه درمان و به دنبال آن در حوزه بهداشت باعث تغییرات خوبی در نحوه ارایه خدمات بهداشتی درمانی ازجمله، جذب پزشکان، ماندگاری آنان، هتلینگ بیمارستان، کاهش سزارین و ویزیت رایگان شده است.
دکتر نگین تاجی برنامه‌های تحول حوزه بهداشت را نیز که شامل پانزده برنامه اصلی و ده برنامه پشتیبان می‌باشد، تکمیل‌کننده تحول در حوزه درمان دانست و افزود: بسته‌های مختلفی از ارایه خدمات بهداشتی برای همه گروه‌های سنی در نظر گرفته‌شده که با توجه به مشکلات رایج بهداشتی در جوامع امروزی طراحی‌شده‌اند.
همایش آشنایی و آموزش کارکنان زن شاغل در ادارات شهرستان تنگستان با اصول فرزند پروری در خانواده سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و روز ازدواج در سالن اجتماعات این شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.
انتهای پیام/ ح.د 3010


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     فرزندپروری     دکتر.علی.نگین‌تاجی     شبکه.بهداشت‌درمان.تنگستان    

تاریخ بروز رسانی:   15 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >