فرماندار دیر: تأمین سلامت بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست

16 شهريور 1395
فرماندار دیّر گفت: تأمین سلامت نیازمند عزم جدی و همگانی است و بدون مشارکت مردم امکان‌پذیر نیست.

حمزه اعتماد در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان دیّر با تأکید بر مشارکت مردم در تأمین سلامت جامعه، گفت: تأمین سلامت نیاز به عزم جدی و همگانی است و اگر همه زیرساخت‌ها مهیا باشد اما مشارکت مردم وجود نداشته باشد در این زمینه موفقیتی حاصل نخواهد شد.
وی بابیان اینکه سلامت و امنیت غذایی مردم باید جدی گرفته شود و کوتاهی در این زمینه به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست، گفت: ما مسئول امنیت و سلامت مردم هستیم و به کسی اجازه نمی‌دهیم تا سلامت مردم را به خطر بیاندازد و در این زمینه نیز دادستان اعلام آمادگی کرده است تا نسبت به کسانی که امنیت غذایی و سلامت شهروندان را به خطر می‌اندازند برخورد قانونی صورت گیرد.
وی با اشاره به فصل بازگشایی مدارس گفت: سلامت دانش‌آموزان مورد تأکید است و آموزش‌وپرورش با همکاری ادارات آب و بهداشت و درمان نسبت به بازرسی و کلرزنی مخازن و منابع آب مصرفی دانش‌آموزان اقدام کنند.
فرماندار دیّر به لزوم فعال شدن کمیته اتلاف سگ‌های ولگرد نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به‌ وفور سگ‌های ولگرد و پرسه آنها در کنار مدارس و محله‌ها که باعث به مخاطره افتادن سلامت شهروندان و دانش‌آموزان می‌شود، لازم است شهرداری به‌عنوان متولی اصلی آن نسبت به اتلاف سگ‌های ولگرد با جلب نظر سازمان محیط‌ زیست اقدام کند.
وی بر جمع‌آوری نخاله‌های ساختمانی تأکید کرد و گفت: از آنجا که نخاله‌های ساختمانی محیط مناسبی برای رشد و پرورش عوامل بیماری‌زا به وجود می‌آورد شهرداری‌ها با توجه به اختیارات قانونی که دارند نسبت به تذکر به مالکین و در صورت عدم همکاری آنها نسبت به جمع‌آوری نخاله‌ها اقدام کنند.
اعتماد با اشاره به بحث خودمراقبتی گفت: حدود 65 تا 70 درصد مراقبت‌هایی که به‌سلامت ما منجر می‌شود محصول خودمراقبتی است و این بدان معنا است که هر فردی از توان، دانش و مهارت خود به‌عنوان یک منبع برای سلامتی‌اش استفاده می‌کند.
وی با تأکید بر حضور رابط سلامت در ادارات گفت: ادارات رابط سلامت خود را به شبکه بهداشت و درمان معرفی تا ضمن آموزش مطالب مرتبط با سلامتی، آموخته‌های خود را به‌صورت آبشاری به همکاران خود آموزش دهد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگروه.سلامت     امنیت.غذایی     فرماندار     حمزه.اعتماد     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   16 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >