در نشست مشترک رییس دانشگاه با نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی:
دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر تشریح شد

21 شهريور 1395
نشست هم‌اندیشی رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با نماینده مردم شهرستان‌های کنگان، دیر، عسلویه و جم در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این نشست که با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه برگزار شد گفت: اجرای طرح تحول نظام سلامت یکی از برنامه‌های ارزشمند بوده که در دولت تدبیر و امید شروع‌شده است.
دکتر علیرضا رئیسی افزود: در سال‌های گذشته سلامت و بهداشت اولویت پانزدهم دولت‌ها بود که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید موضوع بهداشت و سلامت به‌عنوان اولویت اصلی دولت قرار گرفت.
وی تصریح کرد: توسعه هر کشور بدون در نظر گرفتن حوزه سلامت یک توسعه ناقص بوده به‌گونه‌ای که کشورهای توسعه‌یافته حوزه سلامت را به‌عنوان یکی از حوزه‌های اصلی قراردادند.
دکتر رئیسی افزود: طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیبهشت 1393 با محورهای کاهش پرداختی از جیب مردم، ترویج زایمان طبیعی، ارتقای کیفیت هتلینگ، ماندگاری پزشکان در مناطق محروم، اصلاح تعرفه خدمات سلامت، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها، ارتقای کیفیت ویزیت و ارتقای کیفیت خدمات در اورژانس‌ها شروع به کارکرد.
وی با تشریح دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت در استان تصریح کرد: از آغاز بسته کاهش میزان پرداختی بیماران بستری تاکنون بیش از 315 هزار بیمار بستری در استان بوشهر از این بسته استفاده کرده‌اند که بر اساس جمعیت استان حدود یک‌سوم جمعیت از آن بهره‌مند شده‌اند.
دکتر رئیسی افزود: از آغاز این طرح تاکنون بیش از 42 هزار نفر بیمار بستری در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از مزایای این بسته بهره‌مند شده‌اند.
انجام بیش از دو میلیون و سیصد هزار ویزیت در درمانگاه‌های تابع دانشگاه
وی یادآور شد: در بسته ویزیت متخصصین تاکنون بیش از دو میلیون 380 هزار ویزیت در درمانگاه‌های تابع دانشگاه در استان بوشهر انجام‌گرفته است.
دکتر رئیسی بیان کرد: در بسته ویزیت متخصصین تاکنون بیش از 354 هزار ویزیت در درمانگاه‌های کنگان صورت گرفته است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه از زمان شروع بسته پزشکان مقیم در استان تاکنون بیش از 427 هزار متخصص روز با حضور فیزیکی تمام‌وقت به مردم استان خدمات درمانی تخصصی ارایه داده‌اند گفت: از زمان شروع این بسته در بیمارستان امام خمینی (ره) 120 متخصص روز به مردم خدمات درمانی تخصصی ارایه داده‌اند.
دکتر رئیسی افزود: در استان بوشهر به‌صورت میانگین ماهانه نزدیک به 300 پزشک از خدمات بسته حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم برخوردار شده‌اند که در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان 25 نفر پزشک، در بیمارستان توحید جم 37 و بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلویه 25 نفر پزشک از خدمات این بسته بهره‌مند شده‌اند.
وی تصریح کرد: در بسته ماندگاری پزشکان در مناطق محروم تاکنون برای بیمارستان نبی اکرم عسلویه بالغ‌بر 18 میلیارد ریال و برای بیمارستان توحید جم بالغ‌بر 5/27 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده‌شده است.
دکتر رئیسی افزود: از زمان آغاز طرح تحول نظام سلامت تاکنون بیش از پانزده هزار و 800 زایمان طبیعی رایگان و دوازده هزار و 700 سزارین در بیمارستان‌های تابعه دانشگاه صورت گرفت است که در همین مدت در بیمارستان امام خمینی (ره) چهار هزار و 300 زایمان طبیعی رایگان و دو هزار و 600 سزارین انجام‌شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تا قبل از سال 1392 کل استان بوشهر فقط دارای 84 تخت ویژه بوده است که در حال حاضر علاوه برافزایش تخت‌های ویژه و توزیع مناسب در سراسر استان، تعداد آن به بیش از یک‌صد و 64 تخت رسیده است.
پیشرفته‌ترین مرکز MRI استان در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان است
دکتر رئیسی افزود: پیشرفته‌ترین مرکز MRI استان در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان است که این دستگاه با توان یک ونیم تسلا و به‌صورت ده کاناله باعث تحولی عظیمی در حوزه تشخیص و درمان بیماران خواهد شد.
در آینده نزدیک دومین مرکز جراحی اعصاب در کنگان راه‌اندازی می‌شود
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بر اساس سیاست‌گذاری‌های دانشگاه انتظار می‌رود در آینده نزدیک دومین مرکز جراحی اعصاب در کنگان راه‌اندازی شود که زیرساخت‌های آن به‌صورت کامل آماده‌شده است به‌گونه‌ای که با راه‌اندازی این مرکز در کنگان علاوه بر پوشش مناطق جنوبی استان، به استان‌های هم‌جوار نیز خدمات درمانی ارایه خواهد داد.
دکتر رئیسی افزود: یکی از مشکلات حوزه درمان استان مطالبه از بیمه‌هاست که موجب کند شدن ارایه خدمات به مردم شریف استان شده است به‌گونه‌ای که از تیرماه سال 94 پرداختی به دانشگاه علوم پزشکی صورت نگرفته است.
تمامی مراکز روستایی استان دارای پزشک عمومی هستند
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تصریح کرد: تا پایان سال 92 تعداد کل پزشکان عمومی مراکز بهداشتی استان بوشهر حدود 85 پزشک بوده این در حالی است که 134 پزشک موردنیاز بوده ولی در حال حاضر 137 پزشک عمومی در حال ارایه خدمت هستند که خوشبختانه در تمامی مراکز روستایی پزشک عمومی وجود دارد.
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه تعداد دندان‌پزشکان در استان بوشهر در سال 92 از 102 به یک‌صد و 60 دندا‌ن‌پزشک در سطح استان افزایش پیداکرده است افزود: یکی از راه‌های برون‌رفت از بحران در حوزه درمان استان این است که سازمان‌های متولی در سطح استان در برابر صنایع مربوط به خودشان بتوانند وظایفشان را با استانداردهای وزارت بهداشت دنبال بکنند.

انتهای پیام/ م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.هم‌اندیشی     رییس.دانشگاه     نماینده     دکتر.رئیسی     سکینه.الماسی    

تاریخ بروز رسانی:   21 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >