آب‌سیاه چشم یکى از خطرناک‌ترین انواع بیماری‌های چشم است

27 شهريور 1395
چشم‌پزشک بیمارستان توحید جم گفت: گلوکوم یا آب‌سیاه چشم یکى از خطرناک‌ترین انواع بیماری‌های چشم است و هیچ‌گونه علامت خاصى ندارد و فرد هنگامى متوجه بیمارى خود می‌شود که رشته‌های عصب بینایى کاملاً از بین رفته و دید به‌شدت افت پیداکرده است.

دکتر کامران منشئی عنوان داشت: بیمارى گلوکوم زمانى اتفاق می‌افتد که به دلیل خارج نشدن مایع زلالیه، فشار داخل چشم بالا می‌رود و عصب بینایى آسیب می‌بیند.
وی تصریح کرد: گلوکوم دارای دو نوع می‌باشد که در نوع باز، تخلیه زلالیه به‌کندی صورت می‌گیرد که موجب تجمع آن و بالا رفتن سریع فشار داخل چشم می‌شود.
چشم‌پزشک بیمارستان توحید جم اضافه کرد: گلوکوم باز در ابتدا علامت خاصى ندارد ولى با پیشرفت بیمارى به تدریج میدان بینایى محدود می‌شود تا اینکه در مرحله ایى فرد دیدش را کاملاً از دست می‌دهد.
دکتر کامران منشئی تصریح کرد: گلوکوم بسته بسیار پر علامت است و با درد چشم، تهوع، سردرد، قرمزى چشم و تارى دید همراه است، فرد می‌تواند در طول مدت کوتاه، بیمارى خود را درمان کند.
وی افزود: بالا بودن سن، سابقه ابتلا به آب‌مروارید، نزدیک‌بینی، استفاده از داروهاى کورتونى و ارث از عوامل ابتلا به گلوکوم است.
این چشم‌پزشک اضافه کرد: درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد ولی با تشخیص زودرس، گلوکوم را می‌توان با قطره، قرص، جراحی لیزری و یا ترکیبی از این‌ها درمان کرد.
چشم‌پزشک بیمارستان توحید جم اظهار کرد: هدف از درمان، جلوگیری از نابینایی زیادتر و نگه‌داشتن فشار داخل چشم تحت کنترل کلیدی برای جلوگیری از کوری است به‌گونه‌ای که داروها فشار داخل چشم را کاهش می‌دهند و مقدار مایع تولیدشده در چشم کاهش می‌یابد و زمانی که دارو دارای عارضه جبران‌ناپذیری باشد جراحی ترابکولوپلاستی انجام می‌شود.
انتهای پیام/ ا.پ 3020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
آب.سیاه     چشم‌پزشک     فرهنگ.سلامت     دکتر.کامران.منشئی     بیمارستان.توحید.جم    

تاریخ بروز رسانی:   27 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >