اورژانس جاده‌ای نجات‌بخش جان مادر و نوزاد دشتستانی

29 شهريور 1395
تیم اورژانس 115جاده‌ای قلعه سفید دشتستان موفق به نجات جان مادر و نوزاد در جاده شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: طی تماس تلفنی که در ساعت 2 بامداد روز دوشنبه با مرکزپیام اورژانس115 شهرستان دشتستان مبنی بر احتمال زایمان مادر باردار در سه‌راهی راهدار از توابع شهر دالکی اعلام گردیده بود، بلافاصله آمبولانس پایگاه اورژانس جاده‌ای قلعه سفید به محل ماموریت اعزام شد.
مهندس حسین دارابی افزود: به‌محض رسیدن آمبولانس به محل، تیم اورژانس باخانمی 32 ساله در حال زایمان مواجه شدند که برای انجام زایمان فرصت انتقال به آمبولانس و بیمارستان را نداشتند.
وی اظهار کرد: عمل زایمان با موفقیت در خارج از آمبولانس انجام شد و با خارج شدن جفت و اقدامات اولیه، مادر و کودک با علائم حیاتی طبیعی توسط آمبولانس پایگاه اورژانس جاده‌ای قلعه سفید به بیمارستان شهید گنجی جهت مراقبت‌های تکمیلی انتقال یافتند.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: تاکنون چندین مورد زایمان در حین اعزام مادر باردار به بیمارستان در آمبولانس اورژانس ومراکز بهداشتی درمانی انجام‌شده که پس از انجام اقدامات اولیه، مادر و نوزاد جهت ادامه مراقبت‌های تکمیلی به بیمارستان اعزام‌شده‌اند.
روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان افزود: در این اعزام اصغر جابری و موسی قاسمی تکنسین فوریت‌های پزشکی ناجیان این مادر نوزاد بودند.لازم به ذکر است که کلیه آمبولانس‌های اورژانس 115 شهری وجاده ای استان بوشهر به ست زایمان مجهز می‌باشند.
گفتنی است بر اساس گزارش‌های رسیده از بیمارستان شهید گنجی حال عمومی مادر و نوزاد (پسر) مطلوب اعلام‌شده است.
انتهای پیام/س.غ 3030

کلمات کلیدی:
اورژانس.جاده‌ای     قلعه.سفید     دشتستان     نجات.جان.مادر.نوزاد    

تاریخ بروز رسانی:   29 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >