اجرای برنامه بیماریابی و درمان گروهی مالاریا در شهرستان دشتی

31 شهريور 1395
برنامه بیماریابی و درمان گروهی مالاریا در شهرستان دشتی به اجرا درآمد.

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به شروع فصل انتقال مالاریا و افزایش موارد بیماری در استان، برنامه بیماریابی گروه‌های پرخطر مالاریا در منطقه زیارت ساحلی شهرستان دشتی به اجرا درآمد.
مهندس پرویز احمدی افزود: این برنامه شامل تهیه لام خون محیطی و استفاده از کیت تشخیص سریع مالاریا بود که طی 5 روز برای 200 نفر از کارگران افغان و بلوچ شاغل در حوضچه‌های پرورش میگو انجام و پس‌ازآن درمان گروهی پیشگیرانه آغاز شد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون درمان گروهی جهت 180 نفر آغاز گردیده که در همین راستا طی 14 روز درمان گروهی روزانه یک تیم بهداشتی جهت تحویل دارو به کارگران به منطقه اعزام می‌شوند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خاطرنشان کرد: با توجه به تردد اتباع کشورهای همسایه شرقی و وجود پشه ناقل بیماری در استان، همواره بیماریابی مالاریا در دستور کار بوده و در تمام طول سال از موارد مشکوک نمونه‌گیری به عمل می‌آید.
مهندس پرویز احمدی گفت: تمام اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان که به‌تازگی وارد کشور شده‌اند، اتباع افغانستان و پاکستان که بیمار هستند حتی اگر علایم معمول بیماری مالاریا را نداشته باشند و افرادی که طی دو هفته از بازگشت از استان‌های شرقی دچار بیماری شده‌اند در فهرست موارد مشکوک به مالاریا قرار دارند.

انتهای پیام/ م.ا 3040


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مالاریا     معاون.بهداشتی     مهندس.پرویز.احمدی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتی        

تاریخ بروز رسانی:   31 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >