رییس شبکه بهداشت و درمان دیّر:
خدمات بهداشت حرفه‌ای به کشاورزان دیّری ارایه می‌شود

31 شهريور 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: خدمات بهداشت حرفه‌ای به شاغلین بخش کشاورزی در شهرستان دیّر ارایه می‌شود.

مهندس عادل مقدس در نشست کمیته بهداشت کشاورزی بابیان اینکه بخش بزرگی از جمعیت شهرستان دیّر در بخش کشاورزی فعال‌اند، افزود: با توجه به پوشش جغرافیایی منطقه، وجود مخاطرات و عوامل زیان‌آور مختلف و پراکندگی واحدهای کشاورزی بخصوص در نزدیکی محل زیست شهروندان و بروز بیماری‌های منتقله لازم است با برنامه‌ریزی مناسب در زمینه سلامت مزارع، افزایش پوشش و مراقبت از شاغلین کشاورزی و پیشگیری از بیماری‌ها، با همکاری سازمان‌های مرتبط اقدامات اساسی صورت گیرد.
وی با اشاره به هدف کمیته بهداشت کشاورزی تصریح کرد: هدف از تشکیل این کمیته تأمین، حفظ و ارتقا سطح سلامت کشاورزان با ارایه خدمات بهداشت حرفه‌ای و تشکیل پرونده پزشکی است.
مهندس عادل مقدس با تأکید بر انجام معاینات پزشکی کشاورزان گفت: مهم‌ترین مخاطرات موجود در حوزه کشاورزی بیماری ریوی، مشکلات پوستی مانند التهاب و سرطان پوست، سردرد، سرگیجه، التهاب چشم، علائم گوارشی ناشی از تماس با سموم و آفت‌کش‌ها، مشکلات اسکلتی عضلانی در اثر تنش‌های ارگونومیک و بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر بابیان اینکه خدمات بهداشت حرفه‌ای به شاغلین بخش کشاورزی در شهرستان دیّر ارایه می‌شود، اظهار کرد: برای پیشگیری از بیماری‌های مرتبط با کشاورزی باید اصول بهداشت حرفه‌ای از قبیل انجام معاینات پزشکی، استفاده از وسایل حفاظت فردی و بهداشت فردی رعایت شود.
مهندس مقدس به اهمیت بهداشت کشاورزی اشاره کرد و گفت: دامنه وسیع فعالیت کشاورزی در مراحل کاشت، داشت، برداشت و فراوری و همچنین گستردگی و پراکندگی واحدهای کشاورزی، تنوع سنی و جنسی شاغلین و مخاطرات زیست‌محیطی و منابع طبیعی آن، اهمیت بهداشت کشاورزی را دوچندان می‌کند و لازم است حساسیت ویژه‌ای در این زمینه ایجاد و بهداشت کشاورزی رعایت شود.

انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.بهداشت.کشاورزی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   31 شهريور 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >