تکذیب خبر منتشر شده در مورد تعداد موارد مالاریا در شهرستان دشتی استان بوشهر

3 مهر 1395
خبر انتشار یافته در مورد تعداد موارد مالاریا در شهرستان دشتی استان بوشهر تکذیب شد.

در تکذیب خبر منتشر شده از سوی تعدادی از سایت‌های خبری درباره موارد بیماری مالاریا در شهرستان دشتی، دکتراصغر بحرانی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی اعلام کرد که تعداد موارد بیماری تنها 4 نفر بوده است و تنها برای پیشگیری از ابتلای سایر افراد در گروه پرخطر، به 200 نفر دیگر نیز دارو داده شده است.
دکتر اصغر بحرانی در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: در خبر منتشر شده سایت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر در تاریخ 31 شهریور 95 نیز این مطلب اعلام شده است اما به دلیل برداشت نادرست برخی خبرگزاری‌ها، آمار موارد بیماری 200 نفر اعلام گردیده است.
وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 82 مورد ابتلا به مالاریا در کل استان شناسایی شده و تحت درمان قرار گرفته‌اند که همگی از اتباع کشورهای افغانستان و پاکستان می‌باشند.
دکتر بحرانی تصریح کرد: بر اساس سیاست کمیته کشوری درمان مالاریا، در صورت وجود شرایط خاص مثل وجود شرایط مناسب آب و هوایی و اقلیمی برای انتقال بیماری مالاریا، دارو درمانی برای پیشگیری از انتشار بیماری در گروه‌های خاص انجام می‌شود.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی خاطر نشان کرد: در همین راستا، پس از کشف 4 مورد بیماری مالاریا در برخی کارگران شاغل شهرستان دشتی و با توجه به اشتغال نزدیک به200 نفر کارگر تبعه خارجی و با مشورت و نظارت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، درمان گروهی پیشگیرانه برای سایر افراد شاغل در آن منطقه انجام شده است.
وی بیان داشت: این درمان گروهی پیشگیرانه پس از انجام آزمایشات لازم از لحاظ ابتلا به بیماری و حساسیت نسبت به دارو صورت گرفته است  لذا این 200 نفر همگی عاری از بیماری بوده و با توجه به اینکه همه آنها از مناطق پر خطر از لحاظ شیوع مالاریا (افغانستان و برخی شهرستانهای استان سیستان و بلوچستان) به شهرستان دشتی وارد شده‌اند و دوباره به آن مناطق باز خواهند گشت، درمان با پریماکین جهت پیشگیری از ابتلای آنان به مالاریا انجام شده است.
انتهای پیام/ م.الف 3040
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

کلمات کلیدی:
تکذیب     مالاریا     شبکه.دشتی     خبر    

تاریخ بروز رسانی:   3 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >