پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی باید از دوران کودکی شروع شود

6 مهر 1395
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت روستایی چاهکوتاه گفت: بسیاری از عوامل خطرساز بیماری‌ها به‌ویژه بیماری قلبی عروقی از زمان کودکی شروع‌شده که برای پیشگیری از ابتلا به آن باید از دوران کودکی اقدام شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ زهرا شبانی در مراسمی به مناسبت روز جهانی قلب سالم در دبستان حضرت زهرا (س) چاهکوتاه افزود: بیماری‌های قلبی و عروقی در رأس علل مرگ‌ومیر قرار دارد که با تغییر روش زندگی می‌توان از این بیماری‌ها پیشگیری کرد.
وی تصریح کرد: بیماری‌های قلبی عروقی که از علل اصلی مرگ‌ومیر در جهان می‌باشد با عوامل خطر سازی نظیر کلسترول بالا، چاقی، کم‌تحرکی، فشارخون بالا و سیگار کشیدن در ارتباط است.
شبانی افزود: بسیاری از این عوامل خطرساز از زمان کودکی شروع‌شده و یا به نحوی با آن دوره مرتبط می‌باشند.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت روستایی چاهکوتاه اضافه کرد: تغذیه صحیح در قدرت یادگیری کودکان مؤثر است و نخوردن صبحانه می‌تواند اثرات منفی بر یادگیری آن‌ها داشته باشد.
زهرا شبانی در جمع دانش آموزان اظهار کرد: نخوردن صبحانه درصورتی‌که تداوم یابد و تبدیل به عادت شود خود علاوه بر عوارض فوق موجب کمبود دریافت سایر مواد مغذی موردنیاز فرد می‌شود.
وی تصریح کرد: با حذف صبحانه از وعده‌های غذایی مواد مغذی که در این وعده دریافت می‌شود، در وعده‌های دیگر جایگزین نخواهد شد و درنتیجه باعث ایجاد کمبود کالری، ویتامین‌ها و املاح می‌شود.
به مناسبت روز جهانی قلب به همت مرکز خدمات جامع سلامت روستایی چاهکوتاه مسابقه صبحانه سالم با حضور معلمان و دانش آموزان دبستان حضرت زهرا (س) برگزار شد.
در پایان مراسم نیز با اهدا جوایز و لوح تقدیر، از دانش آموزان ممتاز و برگزیده ورزشی قدردانی به عمل آمد.

انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بیماری‌های.قلبی.عروقی     مرکز.جامع.سلامت     زهرا.شبانی     روستای.چاهکوتاه        

تاریخ بروز رسانی:   6 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >