روز جهانی قلب فرصتی برای حساس سازی جامعه و اصلاح شیوه‌های زندگی است

13 مهر 1395
کارشناس مسئول مبارزه با بیماری‌های شهرستان کنگان گفت: روز جهانی قلب فرصتی برای حساس سازی جامعه و زمینه‌سازی برای اصلاح شیوه‌های نامناسب زندگی است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان؛ اکرم نوروز حقی نوبیجاری افزود: بیماری‌های قلبی عروقی اولین علت مرگ‌ومیر در جهان و ایران می‌باشد بنابراین شعار امسال با عنوان «مهربانی با قلب - نیروبخش زندگی» است.
وی تصریح کرد: روز جهانی قلب فرصتی برای حساس سازی جامعه و زمینه‌سازی برای اصلاح شیوه‌های نامناسب زندگی است و مردم و بخصوص کودکان را تشویق می‌کند تا درباره عادات خوب زندگی که منجر به زندگی طولانی‌تر و قلب سالم‌تر می‌شود، بیشتر فکر کنند.
کارشناس مسئول مبارزه با بیماری‌های شهرستان کنگان اظهار کرد: شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان فعالیت‌هایی مانند برگزاری جلسه آموزشی جهت کلیه بهورزان، کاردانان و مراجعین به واحد پروژه قلب سالم و عموم مردم، تهیه و نصب بنر با موضوعیت راه‌های کنترل، پیشگیری و حفظ سلامت قلب در مراکز و بیمارستان و کلینیک‌های تخصصی سطح شهر، تهیه تراکت آموزشی و ارسال به کلیه مراکز و ادارات، توزیع پوستر آموزشی را در راستای فرهنگ‌سازی برای داشتن قلب سالم انجام داده است.
اکرم نوروز حقی نوبیجاری افزود: برگزاری مسابقه فوتسال بسیج اداری سپاه شهرستان کنگان با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، برگزاری کارگاه آموزشی تغذیه و سلامت قلب، برپایی مسابقه نقاشی و روزنامه دیواری جهت دانش آموزان مدارس ابتدایی و راهنمایی، برپایی مسابقه نقاشی و روزنامه دیواری و جشن بادبادک‌ها و برپایی جشنواره غذای سالم جهت پرسنل شبکه و کلیه مراکز از دیگر فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در روز جهانی قلب بوده است.

انتهای پیام / م.س 3070


کلمات کلیدی:
روز.جهانی.قلب     اکرم.نوروز.حقی‌نوبیجاری     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >