همایش ترافیک و سلامت در گناوه برگزار شد

13 مهر 1395
همایش ترافیک و سلامت روز در دبستان رضوان در گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ معاون شبکه بهداشت و درمان این شهرستان گفت: در سال گذشته از مجموع یکهزارو 626 حادثه در شهرستان گناوه، 352 مورد ترافیکی بوده است.
علیرضا یوسفی در این همایش افزود: 60 مورد حوادث ترافیکی به موتورسواران و 292 مورد به خودروها ارتباط داشته است.
وی تصریح کرد: رعایت و احترام به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی تا حد زیادی از بروز حوادث دلخراش ترافیکی جلوگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه بیماری‌های قلبی و عروقی جزو اولین عامل مرگ‌ومیر افراد در استان بوشهر است، افزود: کم‌تحرکی، رژیم غذایی نامناسب، چاقی و اضافه‌وزن، فشارخون بالا و استعمال دخانیات از مهم‌ترین عوامل ایجادکننده این بیماری‌هاست.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد: اصلاح الگوی تغذیه‌ای نقش مفیدی در پیشگیری بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر مانند قلبی و عروقی، دیابت، فشارخون بالا و سرطان دارد.
وی از والدین دانش آموزان و افراد بالای 30 سال خواست برای حفظ و مراقبت از قلب خود به مرکز قلب سالم شهرستان مراجعه کنند.
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی گناوه نیز گفت: نقش دانش آموزان در تذکر به والدین در صورت رعایت نکردن قوانین ترافیکی بسیار حائز اهمیت است.
سروان موسی حسین‌آبادی افزود: استفاده نکردن از کمربند ایمنی توسط رانندگان خودروها، سرعت و سبقت غیرمجاز، خواب‌آلودگی رانندگان، استفاده از تلفن همراه حین رانندگی، استفاده نکردن از کلاه ایمنی، عبور از چراغ‌قرمز و سرعت غیرمجاز در موتورسواران از عمده مسائلی است که در شهرستان منجر به صدمات و تلفات جانی شده است.
این همایش با همکاری شبکه بهداشت و درمان، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و آموزش‌وپرورش برگزار و در پایان بین دانش آموزان مسابقه‌ای با طرح پرسش‌هایی مربوط به‌سلامت و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی انجام که به نفرات برتر هدایایی اعطا شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     ترافیک     مهندس.علیرضا.یوسفی     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   13 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >