محقق و پژوهشگر علوم اسلامی:
ایمان به خدا و عمل صالح بندگان، رسالت اصلی همه انبیا و اولیا بوده است/ گزارش تصویری

14 مهر 1395
دکتر عبدالحسین خسرو پناه گفت: تمام تلاش‌های انبیا و اولیای خداوند در جهت هدایت مردم به ایمان به خدا و انجام عمل صالح بوده است که اگر به این دو عمل شود دنیا و آخرت انسان تأمین می‌شود.

 

 رییس مؤسسه حکمت و فلسفه ایران همزمان با سومین روز از ماه محرم، در مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ازآنجایی‌که ایمان و عمل مکمل یکدیگر هستند هم داشتن ایمان، انسان را به انجام کارهای خیر هدایت می‌کند و هم عمل صالح موجب حفظ ایمان می‌شود.
وی بیان داشت: هدف از روی کار آمدن دین، جلوگیری از ادامه تحصیل، تفکر، عقل و تجربه نیست بلکه خداوند عقل را خلق کرده و به تحصیل نیز توصیه‌های بسیاری شده است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین خسرو پناه اظهار داشت: امربه‌معروف و نهی از منکر که از آن به‌عنوان هدف قیام امام حسین (ع) یاد می‌شود،ابزارهایی بودند برایاینکه مردم، ایمان به خدا پیدا کنند و عمل صالح انجام دهند.
دکتر خسرو پناه افزود: بیشتر سخنرانی‌های امام حسین (ع) با توحید و حمد خداوند آغاز می‌شود زیرا حمد وستایش مخصوص خداوند است و وقتی مخلوقی عمل خیر انجام می‌دهد تجلی ذات پروردگار است که در او ظهور پیداکرده است.
وی گفت: امیرالمؤمنین (ع) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند " شیطان در ابتدا به‌عنوان مهمان ناخوانده وارد جان انسان می‌شود سپس کم‌کم شروع به تخم‌گذاری و رشد می‌کند و مالک اعضا و جوارح او می‌شود و باعث می‌شود فرد با این اعضا کاری را انجام دهد که شیطان می‌خواهد و در انتها مالک جان او می‌شود".
این محقق اسلامی توجه به حق‌الناس را بسیار بااهمیت دانست و گفت: مسئولیتی که بر عهده انسان گذاشته می‌شود از مصادیق حق‌الناس است و باید به بهترین نحو انجام‌شده و بیشترین وقت را برای انجام آن صرف کرد.
دکتر خسرو پناه افزود: همه انسان‌ها در هر پست و مشغول هر کاری که هستند، باید مواظب حق‌الناس و لقمه‌هایی که بر سر سفره خانواده خود می‌برند باشند، زیرا تأثیر لقمه حلال بر تربیت و پرورش فرزندانشان بسیار زیاد است.
وی اظهار امیدواری کرد همه ما بتوانیم وظیفه‌ای که بر عهده‌مان گذاشته‌شده است را به بهترین نحو به انجام برسانیم و درراه مستقیم قدم بگذاریم.
دکتر خسرو پناه به دعوت ستاد اقامه نماز و مسجد حضرت فاطمه زهرا (س) دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صبح چهارشنبه در جمع کارکنان و تعدادی از مسئولان و دانشجویان حضور یافت و پس از قرائت زیارت عاشورا به ایراد سخنرانی پرداخت.
انتهای پیام /
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
 

کلمات کلیدی:
موسسه.حکمت     ستاد.اقامه.نماز     مسجد.حضرت.فاطمه‌زهرا(س)     دکتر.عبدالحسین.خسرو     پناه        

تاریخ بروز رسانی:   14 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >