نخستین سایت دفن پسماند روستایی استان بوشهر در شهرستان تنگستان افتتاح شد

17 مهر 1395
نخستین محل دفن پسماند روستایی استان بوشهر در روستای منصوری جنوبی در منطقه محمود احمدی از توابع بخش مرکزی تنگستان با حضور فرماندار شهرستان، مدیرکل روستایی استانداری بوشهر و جمعی از مسئولان و دهیاران روستایی شهرستان افتتاح شد.

مدیرکل روستایی استانداری بوشهر در آیین افتتاح نخستین محل دفن پسماند روستایی تنگستان اظهار داشت: ازآنجاکه سیاست دولت تدبیر و امید در راستای ارایه خدمات رفاهی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در سطح روستاهای کشور است، در سطح استان هم استاندار بوشهر به‌عنوان نماینده سیاسی و ارشد دولت در استان تلاششان بر این بوده که در سطح روستاها خدمات مطلوبی به این عزیزان ارایه شود.
کاظم مرادی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های استانی جمع‌آوری و دفع بهداشتی پسماند در سطح روستاهاست که با عنایت خداوند متعال و همکاری مردم روستای منصوری جنوبی، دهیار و شورای اسلامی این روستا این موضوع در سطح استان برای اولین بار در این روستا اجراشده است.
وی ادامه داد: یکی از مشکلات و مخاطراتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد، عدم دفع صحیح پسماند است.
مرادی خاطرنشان کرد: محل دفع پسماند روستایی تنگستان در بخش مرکزی در زمینی به مساحت دو هزار و 300 مترمربع و بااعتباری بالغ‌بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال افتتاح‌شده است.
مدیرکل روستایی استانداری بوشهر افزود: می‌توان تدابیری اتخاذ کرد که این مرکز دفع پسماند به‌عنوان مرکز مشترک دفع پسماند شهری و روستایی در شهرستان عمل کند.
وی گفت: باید زمینه‌ای ایجاد شود تا همه روستاهای اقماری این مرکز دفع پسماند بتوانند از این مرکز استفاده کنند.
بخشدار مرکزی تنگستان نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه این منطقه کشاورزی است و دفع پسماند روستایی به‌صورت پراکنده موجب ضرر و زیان به منطقه و محیط‌زیست می‌شود، نیاز بود که اقداماتی صورت می‌گرفت، پس از بررسی‌هایی که انجام شد این منطقه مشخص و اقدامات لازم برای صدور مجوز انجام شد و امروز شاهد افتتاح این مرکز دفع پسماند هستیم.
یونس غلامی تصریح کرد: برای راه‌اندازی این مرکز دفع پسماند بالغ‌بر یک میلیارد و 300 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری و منابع سازمان دهیاری‌های کشور هزینه شده است.
 
انتهای پیام/ ح.د 3010
 

کلمات کلیدی:
افتتاح     پسماند.روستایی     کاظم.مرادی     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   17 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >