معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان دشتی:
با موارد تهدیدکننده سلامت مردم برخورد قانونی صورت گیرد

19 مهر 1395
معاون سیاسی اجتماعی فرماندار شهرستان دشتی گفت: بااحساس مسوولیت و وسواس، با موارد تهدیدکننده سلامت مردم برخورد قانونی صورت گیرد.

 محمد حسینی در نشست کارگروه شورای سلامت شهرستان دشتی ضمن اشاره به این مطلب افزود: همه ما در برابر سلامت مردم مسوولیم و لازم است همه دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت، عزم و اراده خود را در مسیر رفع موارد تهدیدکننده سلامت مردم به‌کارگیرند.
وی اضافه کرد: سلامت جامعه  از مهم‌ترین مطالبات مردم است و می‌بایست در عرصه بهداشت عمومی گام‌هایی برداریم تا بتوانیم پاسخگوی افکار عمومی جامعه باشیم.
رعایت نکات بهداشتی در حسینیه‌ها و مساجد در ایام محرم جدی گرفته شود
دکتر بحرانی تأکید کرد: از بانیان و هیات امنای مساجد انتظار داریم تا رعایت نکات بهداشتی را در مساجد و حسینیه‌ها جدی بگیرند.
وی ضمن تأکید بر جدی گرفتن رعایت نکات بهداشتی در مساجد تکایا بر ایام محرم افزود: در مساجد و حسینیه‌های شهرهای شهرستان استفاده از قلیان مجاز نیست اما در برخی مساجد روستایی متأسفانه قلیان وجود دارد که باید در این زمینه فرهنگ‌سازی صورت گیرد زیرا جمع‌آوری قلیان در مساجد و حسینیه‌ها از مطالبات مردم است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی در این جلسه گفت: ورود فاضلاب منازل مسکونی و واحدهای صنفی، تجاری و صنعتی به کوچه‌ها و معابر کاملاً غیربهداشتی است که باید از این حرکت جلوگیری شود.
دکتر اصغر بحرانی افزود: در برخی منازل قصابی صورت می‌گیرد خون دام ذبح‌شده در کوچه و خیابان سرازیر می‌شود که این موضوع موجب تکثیر برخی حشرات خطرناک می‌شود و به دنبال آن بیماری‌های اسهالی روده‌ای، بیماری‌های پوستی و تبعات بهداشتی در پی خواهد داشت.
وی ادامه داد: متأسفانه در شهرهای خورموج، کاکی و شنبه شاهد این مشکلات  هستیم که شهرداری‌ها نیز در این زمینه از ما کمک خواسته‌اند و ما طبق قانون اقدام کرده‌ایم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: واحدهای صنفی مانند صافکاری‌ها، جوشکاری‌ها، رنگ‌آمیزی خودرو، نجاری‌ها، مکانیکی و پر کردن سیلندرهای گاز موجب بروز مزاحمت برای مردم در برخی مناطق هستند.
وی افزود: جوشکاری در کنار واحدهای صنفی باعث ایجاد مزاحمت‌های صوتی می‌شود، پر کردن سیلندر گاز در کنار مطب پزشکان باعث ایجاد بوی گاز مایع و مکانیکی و ایجاد ترافیک در سطح شهر شده است که نیاز است تدبیری اندیشیده شود تا به حومه شهر هدایت شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی گفت: استفاده از کودهای مرغی غیربهداشتی در بین کشاورزان امروز به یک فرهنگ تبدیل‌شده و شهرستان دشتی الگویی برای دیگر شهرستان‌ها شده است.
گفتنی است در ا ین نشست مطالب آموزشی در مورد اهمیت تغذیه سالم در مدارس توسط صدیقه صابر نیا کارشناس واحد بهبود تغذیه جامعه شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی ارائه شد.
 
انتهای پیام/م.الف 3040
 
 
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
 

کلمات کلیدی:
نشست     شورای.سلامت     معاون.فرماندار     محمد.حسینی     دکتر.اصغر.بحرانی     شهرستان.دشتی    
   

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >