نماینده ولی فقیه در استان بوشهر:
قیام امام حسین(ع) قیام تاریخی است که راه الهی را به ما نشان می‌دهد

19 مهر 1395
نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: قیام امام حسین(ع) قیام تاریخی است که در عالم خلقت نشان گر راه الهی بعد از وفات پیامبر است.

آیت الله صفایی بوشهری که در جمع هیات رییسه دانشگا‌ه‌های استان سخن می‌گفت، افزود: در بستر تاریخ بعد از وفات انبیاء مذاهب، مکاتب و راههای فراوانی به‌وجود آمده است که هریک راه سعادت را از نگرش خود به ملت‌ها معرفی کرده‌ است اما حادثه کربلا مشعل فروزان جهان اسلام است که با روشن نمودن مسیر صحیح در مقابل جریانات انحرافی می‌ایستد.

امام جمعه شهر بوشهر با اشاره به دیدگاه دیگر مکاتب در رابطه با حادثه کربلا بیان داشت: از آنجا که اباعبدالله بر قلب‌ها حکومت می‌کند همواره همه را معطوف خویش می‌سازد و گرایش‌ انسان‌های آزادی‌خواه بر اساس مکتب عاشورا است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به تلاش جریانات انحرافی در طول تاریخ برای محو کردن قیام خونین عاشورا، تصریح کرد: امام حسین(ع) محو شدنی نیست و جهان هدایت بدون قیام عاشورا به تجلی نمی‌رسد. 

آیت الله صفایی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل مجلس عزاداری امام حسین(ع) میان مدیران دانشگاه‌های استان بوشهرتقدیر کرد و افزود: تشکیل چنین جلسه‌ای نشان از حب اهل بیت و وجود فضای الهی و معنوی در میان اصحاب دانشگاهی استان بوشهر است.

مراسم عزاداری امام حسین(ع) به میزبانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر و با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوشهر و هیات رییسه دانشگاه‌های استان با قرائت زیارت عاشورا و ایراد سخنرانی در دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

 

انتهای پیام/م.پ1025  

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید

https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مراسم.سوگواری     ایام.محرم     دفتر.نهاد.رهبری    

تاریخ بروز رسانی:   19 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >