کارشناس تغذیه:
شرط دستیابی به توانمندی ذهنی و جسمی کودک مراقبت تغذیه‌ای است

26 مهر 1395
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه گفت: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان شرط لازم برای دستیابی به توانمندی‌های ذهنی و جسمی است.

اسماء حسن زاده در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: کمیته‌ای به منظور اجرایی شدن برنامه مراقبت تغذیه‌ای با حضور نمایندگان شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه، بهزیستی و  آموزش و پرورش تشکیل شده است.
وی افزود: برای بهبود تغذیه کودکان باید در زمینه درآمد و دسترسی به غذا، فرهنگ تغذیه‌ای و دسترسی به خدمات بهداشتی راهکارهای مختلف به طور هماهنگ به مرحله اجرا گذاشته شود.
حسن زاده در رابطه با تاثیر مراقبت تغذیه‌ای در کودکان گفت: مراقبت تغذیه‌ای در کودکان به ارتقا شاخص‌های رشد، دریافت غذای سالم و مغذی به ایجاد عادت‌های صحیح  غذایی در کودکی و بزرگسالی منجر می‌شود و ارتقا آگاهی، نگرش، بینش و عملکرد تغذیه‌ای مراقبین کودک در خانواده و جامعه از عوامل اصلی تامین کننده مراقبت تغذیه‌ای است.
روستا مهد محل آشنایی کودکان با گرو‌‌های غذایی
کارشناس تغذیه و رژیم درمانی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان گناوه گفت: بهبود وضع تغذیه‌ای کودکان سه تا شش ساله خانوار‌های نیازمند در مناطق محروم و روستایی و افزایش آگاهی کودکان با گروه‌های غذایی و میان وعده مناسب در روستا مهد صورت می‌پذیرد.
اسماء حسن زاده اظهار داشت: بررسی وضعیت رشد کودکان در روستا مهد بر اساس شاخص وزن برای سن و ارتقا آگاهی خانواده‌ها در زمینه تغذیه و رشد کودک و همچنین ترغیب خانواده‌ها برای استفاده از خدمات روستا مهد است.
وی تصریح کرد: این برنامه در یک دوره 4 ماهه اجرا می‌شود و در ابتدای اجرای طرح قد و وزن کودکان اندازه گیری و کودکانی که دچار اختلال رشد هستند به کارشناس تغذیه جهت دریافت مشاوره معرفی می‌شوند.
 حسن‌زاده گفت: کودکانی که دچار اختلال رشد هستند و در وضعیت اقتصادی مناسبی قرار ندارند برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد امام خمینی(ره) معرفی می‌شوند.
روستا مهد، مهدکودک‌هایی هستند که درمناطق روستایی واقع شده‌اند و با اجرایی شدن فعالیت‌های کمیته مراقبت تغذیه‌ای کودکان یک بار در هفته غذای گرم در این مهدها سرو می‌شود.
انتهای پیام/ م.ن3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روستامهد     کارشناس.تغذیه     اسماء.حسن‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   26 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >