برگزاری جشنواره غذای سالم به مناسبت روز جهانی غذا در شهر کنگان

27 مهر 1395
به مناسبت بزرگداشت روز جهانی غذا، جشنواره غذای سالم در سالن اجتماعات دبستان شهید مهدی ربیعی تمبک از توابع شهرستان کنگان با شعار "آب‌وهوا در حال تغییر است غذا و کشاورزی باید تغییر کند "برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در این خصوص گفت: این جشنواره باهدف اشاعه و معرفی غذاهای سالم و مناسب برای گروه‌های مختلف سنی  برگزار و بیش از 20 نوع غذای محلی و مختلف تهیه و در معرض دید قرار گرفت. 
مهندس محمد بازیاری افزود: انتخاب گروه‌ها غذایی، انتخاب نوع  روغن مصرفی ،روش پخت و طعم و مزه و زیبایی ظاهری از ملاک‌های ارزیابی غذاهای پخته‌شده  توسط  شرکت‌کنندگان بوده و  بر همین اساس بهترین غذاها توسط کارشناس تغذیه شهرستان کنگان انتخاب و به شرکت‌کنندگان برتر جوایزی اهدا شد.
وی تصریح کرد: ترویج فرهنگ غذای سالم و به‌ویژه سنتی ،آشنایی با تجربیات و آموخته‌های دیگران و تنوع غذاهای اصیل ایرانی از دیگر اهداف این جشنواره بوده است.
گفتنی است در این جشنواره معاون سیاسی فرماندار کنگان، شورای اسلامی تمبک و  رییس ، معاون و کارشناس تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان ، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت قدس ، مسئول بهورزی شهرستان و دانش آموزان بهورزی نیز حضور داشتند.
انتهای پیام/ م.س 3070کلمات کلیدی:
جشنواره.غذا     روز.جهانی.غذا     مهندس.محمد.بازیاری     شبکه.بهداشت‌درمان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   27 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >