توزیع سبد کالا بین مادران شیرده و باردار در شهرستان عسلویه

12 آبان 1395
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: سبدهای غذایی هدایای مقام معظم رهبری بین مادران شیرده و باردار دچار سو تغذیه در شهرستان عسلویه توزیع شد.

جاسم زارعی افزود: سبدهای غذایی مربوط به هدایای مقام معظم رهبری در طرح سلامت با همکاری بنیاد علوی در شهرستان عسلویه توزیع می‌شود.
وی بابیان اینکه هدف از این برنامه ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده دچار سو تغذیه و نیازمند می‌باشد تصریح کرد: در این برنامه، زنان باردار از ابتدای ماه چهارم حاملگی تا 6 ماه پس از زایمان، به مدت 12 ماه در مناطق شهری و روستایی شهرستان عسلویه تحت پوشش قرار داده می‌شوند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه اظهار کرد: همکاران ما در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت، زنان واجد شرایط را شناسایی و به واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان معرفی می‌کنند که متعاقباً شبکه بهداشت و درمان نیز لیست افراد واجد شرایط را به بنیاد علوی برای دریافت سهمیه ارسال می‌کند.
وی اظهار کرد: برای انتخاب مادران تحت پوشش نهایت دقت به‌عمل‌آمده و مادران تحت پوشش کاملاً بر اساس دستورالعمل اجرایی وزارت بهداشت انتخاب‌ و از دخالت هرگونه سلیقه‌ی شخصی در انتخاب مادران به‌شدت پرهیز شده است.
جاسم زارعی اضافه کرد: مادران باردار و شیرده که دارای کم‌خونی، وزن گیری نامطلوب، حاملگی‌های چند قلو، مادران دارای وزن کمتر از 45 کیلوگرم قبل از بارداری به‌عنوان افراد واجد شرایط شناسایی و در طرح حمایتی ثبت‌نام می‌شوند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه بابیان اینکه هر سبد شامل 14 قلم مواد غذایی است گفت: اقلام سبدهای غذایی از قبیل برنج، ماکارونی، کنسرو نخودفرنگی، لوبیاچیتی، عدس، تن ماهی، سویا، پنیر، گوشت یا مرغ، خرما، روغن مایع، مغز بادام، شکر و عسل می‌باشد که ماهانه در بین افراد واجد شرایط شناسایی‌شده توزیع می‌شود.
وی گفت: در هر مرحله تعداد 53 مادر باردار و شیرده سبدهای غذایی خود را دریافت کرده‌اند.
زارعی اظهار کرد: اجرای این برنامه باعث ارتقای سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده شهرستان شده و نتیجه آن قطعاً داشتن فرزندان سالم‌تر و با بهره هوشی بالاتر برای ارایه خدمات باکیفیت بالاتر به مردم شریف منطقه و کشور (در آینده نه‌چندان دور) خواهد بود.

انتهای پیام/ ع.م 3090

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
سبد.کالا     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت‌درمان.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >