رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه:
مراقبان سلامت در گناوه 220 هزار خدمت بهداشتی به مردم ارایه دادند

12 آبان 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: مراقبان سلامت این شبکه 220 هزار انواع خدمات بهداشتی به مردم این شهرستان در مراکز خدمات جامع سلامت ارایه دادند.

دکتر علی زکی زاده افزود: مراقبان سلامت بر اساس ابلاغیه طرح تحول بهداشت، از مردادماه سال جاری فعالیت خود را با برنامه‌ای منسجم و از پیش تعیین‌شده آغاز کرده است.
وی اضافه کرد: مراقبان سلامت باید تمام افراد جمعیت تحت پوشش خود را که حدنصاب آن دو هزار و 500 نفر هستند، به‌صورت کامل شناسایی و با برقراری ارتباط آنان به‌صورت فعالانه همه عوامل و فاکتورهای مربوط به‌سلامتی آنها را در سامانه اینترنتی یکپارچه بهداشت ثبت و پیگیری کنند.
وی اظهار کرد: سلامت روان، تغذیه و رژیم‌درمانی، پیشگیری از بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، شناسایی و کنترل عوامل خطر، پایش رشد و تکامل کودکان، واکسیناسیون، شیر مادر و سلامت باروری به‌تمامی جمعیت تحت پوشش بر اساس گروه‌های سنی از عمده خدمات مراقبان سلامت بوده و در حال انجام است.
دکتر زکی زاده گفت: مصون ماندن افراد جامعه از مشکلات بهداشتی و درمانی با پیشگیری و آموزش به‌موقع توسط مراقبان سلامت از عمده اهداف این طرح است که انتظار داریم تا پایان سال 96 همه مردم شهرستان تحت پوشش این خدمات قرار گیرند.
وی بابیان اینکه الگوی بیماری‌های واگیر به بیماری‌های غیر واگیر تغییر کرده و باید مردم را برای مراقبت از خود، توانمند ساخت، افزود: با پیگیری و پایش هایی که مراقبان سلامت مراکز خدمات جامع از جمعیت تحت پوشش خود دارند منجر به کاهش آمار بیماری‌هایی نظیر دیابت، فشارخون بالا، سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان‌های مختلف خواهد شد.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: هر یک از مراقبان سلامت وظیفه‌ دارند با ارایه خدمات و آموزش‌های شایسته به جمعیت تحت پوشش خود حرکتی خودجوش در میان مردم برای مراجع به مراکز جامع سلامت ایجاد کنند که این مهم با ایجاد دوستی و صمیمیت و ارایه بهترین خدمات به آنان میسر خواهد شد.
انتهای پیام/ م.ن 3080

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
مراقبان.سلامت     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >