مدیر مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:
استان بوشهر از جایگاه ممتاز قرآنی در کشور برخوردار است/ گزارش تصویری

12 آبان 1395
مدیر مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان بوشهر در فعالیت‌های قرآنی از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است که روستای چارک و وجود چهره‌های شاخص قرآنی که در سطح بین‌المللی شناخته‌شده‌اند ازجمله پتانسیل‌های بارز استان بوشهر در این حوزه هستند.

دکتر محمدمهدی بحرالعلوم با اشاره به اینکه ظرفیت‌های قرآنی می‌تواند زمینه‌ساز بسیار مناسبی برای افزایش فعالیت‌های قرآنی باشد افزود: مردم استان بوشهر مردمی بسیار متدین هستند که قلب پاک آنان سرشار از اشتیاق به قرآن است.
وی تصریح کرد: مجموعه فعالیت‌های خوبی در حوزه قرآن در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر انجام‌شده که امید است در آینده بیش‌ازپیش ارتقا یابد.
در تمام رده‌های مدیریتی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همدلی و همفکری وجود دارد
مدیر مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در تمام رده‌های مدیریتی در حوزه قرآنی همدلی و همفکری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود دارد که الگوی بسیار خوبی است و امید است در تمام دانشگاه‌های کشور به این صورت عمل شود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه‌های قرآنی در سه حوزه انجام می‌شود که فعالیت‌های تبلیغی و ترویجی مانند جشنواره‌ها و مسابقات، نمایشگاه و محافل قرآنی نخستین حوزه این برنامه‌ها است.
دکتر بحرالعلوم حوزه دوم را آموزشی دانست و افزود: حوزه آموزشی باعث تعمیق بیشتر فهم قرآن و باثبات‌تر بودن رجوع به قرآن می‌شود.
وی یادآور شد: حوزه سوم، پژوهش‌های قرآنی است که باید بیشتر از دو حوزه دیگر به آن توجه شود و به فراخور تخصص‌های مختلف آن، دانشگاه‌های علوم پزشکی، موضوع قرآن و سلامت و قرآن و طب را با طور خاص موردتوجه قرار دهند.
توجه به کیفیت و کمیت برنامه‌ها و مخاطبین در بخش حوزه‌های قرآنی بسیار مهم است
مدیر مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: توجه به کیفیت و کمیت برنامه‌ها و مخاطبین در بخش حوزه‌های قرآنی به‌خصوص در برنامه‌های ترویجی و تبلیغی بسیار مهم است.
دکتر بحر العلوم افزود: در جشنواره قرآنی سال گذشته موفق به جذب پانزده هزار مخاطب شدیم که با توجه به درخواست‌هایی که از دانشگاه‌ها برای افزایش تعداد مخاطبین صورت گرفته این تعداد از پانزده هزار نفر به 25 هزار نفر رسیده.
کانون قرآن و عترت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر قدمتی هفده‌ساله دارد
قائم‌مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست گفت: از سال 1378 در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کانون قرآن و عترت تشکیل‌شده است که نشان از قدمت این کانون دارد.
دکتر حیدر عزیز نژاد با اشاره به اینکه دانشجویان بسیار متدین و باانگیزه در این کانون فعالیت دارند و برکات زیادی را نیز برای دانشگاه به همراه داشته است افزود: پیامبر اسلام دو امانت الهی یکی قرآن و دیگری اهل‌بیت را برای مسلمانان به یادگار گذاشته‌ است که اگر بتوانیم در این راستا قدم برداریم بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی‌مان رفع خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: از سیاست‌های اصلی که از سال گذشته و با دستور ریاست دانشگاه به دبیرخانه شورای فرهنگی محول شده است فعالیت‌های قرآنی و فعالیت بیشتر مساجد بوده که در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی قرارگرفته و تشکیل هیات امنا یکی از عمده فعالیت‌های مهم و اساسی این دبیرخانه است.
در این نشست از 37 نفر از برگزیدگان قرآنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت بخش دانشگاهی کشوری تقدیر شد.
انتهای پیام/ م.ف 1026


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
فعالیت‌های.قرآنی     دکتر.محمدمهدی.بحرالعلوم     قائم.مقام     دکتر.عزیزنژاد        

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >