اهدا سه دستگاه دیالیز به بیماران دشتستانی توسط مجمع خیرین سلامت این شهرستان

29 آذر 1395
سه دستگاه دیالیز توسط مجمع خیرین سلامت شهرستان دشتستان به بیمارستان‌های 17 شهریور و شهید گنجی برازجان اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ امام‌جمعه شهرستان دشتستان در این آیین گفت: با توجه به اینکه مدت کوتاهی از تشکیل مجمع خیرین سلامت در شهرستان دشتستان می‌گذرد ولی این مجمع گام‌های بلندی در حوزه سلامت برداشته‌شده است.
حجت‌الاسلام حسن مصلح افزود: شهرستان دشتستان ظرفیت بالایی در جذب کمک‌های خیرین سلامت در حوزه زیرساختی و همچنین تجهیزات در حوزه سلامت را دارد.
وی تصریح کرد: حفظ کرامت انسانی، شناسایی افراد نیازمند واقعی از اصولی است که مجمع خیرین باید سرلوحه کار خود قرار دهند.
امام‌جمعه شهرستان دشتستان اظهار کرد: اقدامات خیرین باید هدفمند و ساماندهی شود به‌گونه‌ای که فرهنگ‌سازی برای اقدامات خیرخواهانه و ترویج کمک و مشارکت‌های مردمی از مهم‌ترین کارهای مجمع می‌باشد.
فرماندار شهرستان دشتستان نیز گفت: وظیفه خود می‌دانم که از مجمع خیرین سلامت استان و شهرستان که در راستای سلامت مردم قدم برمی‌دارند تقدیر و تشکر کنم و با حمایت‌های مستمر و برنامه‌ریزی و تلاش که این مجمع در آینده خواهند داشت برای اسکان همراه هان بیمار نیز شاهد عملیاتی شدن آن در آینده نزدیک باشیم.
دکتر ارسلان زارع افزود: دولت در حوزه‌ سلامت کارهای بزرگی انجام داده است، همچنین توانسته ضمن اجرای طرح تحول نظام سلامت در تجهیز مراکز بهداشتی درمانی نیز گام‌های بلندی بردارد.
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: از ابتدای اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت، شاهد خدمات زیادی در دو حوزه بهداشت و درمان بوده‌ایم که رضایت‌مندی مردم را در پی داشته است.
تاکنون بیش از یکصد و 50 میلیارد ریال توسط خیرین سلامت به حوزه بهداشت و درمان کمک شده است
دکتر حیدر عزیز نژاد افزود: از ابتدای سال 95 تاکنون بیش از یکصد و 50 میلیارد ریال توسط خیرین سلامت به حوزه بهداشت و درمان کمک شده است و این در قالب تجهیزات و پروژه‌هایی است که در حال ساخت و یا ساخته‌شده است.
وی تصریح کرد: باید در پیشگیری و بالا رفتن کیفیت مراقبت‌های بیماران دیالیزی تلاش بیشتری صورت گیرد.
به‌زودی شاهد راه‌اندازی پیوند کلیه در استان بوشهر هستیم
قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: به‌زودی شاهد راه‌اندازی پیوند کلیه در استان بوشهر هستیم و در همین زمینه نیز متخصصین این حوزه، دوره لازم را گذرانده‌اند.
دکتر عزیز نژاد گفت: یک قطعه زمین به مساحت 370 مترمربع در منطقه علی‌آباد شهر برازجان برای ساخت مرکز خدمات جامع سلامت که هم‌اکنون استیجاری می‌باشد توسط یکی از خیرین اهداشده است.
رییس بیمارستان شهید گنجی برازجان نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجمع خیرین استان و شهرستان گفت: امروز ما شاهد اهدای سه دستگاه دیالیز توسط مجمع خیرین سلامت به بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور و شهید گنجی هستیم.
یک دستگاه دیالیز سیار به مبلغ 370 میلیون ریال در بیمارستان شهید گنجی برازجان مستقرشده است
دکتر حسین الیاسی افزود: یک دستگاه دیالیز سیار (پورتابل) در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان شهید گنجی برازجان چون امکان جابجایی بیماران وجود ندارد مستقر کرده‌ایم که این دستگاه به مبلغ 370 میلیون ریال خریداری‌شده است.
دو دستگاه دیالیز با تجهیزات و تخت بستری نیز به بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور اهداشده است
این مقام مسئول افزود: دو دستگاه دیالیز با تجهیزات و تخت بستری نیز به بخش دیالیز بیمارستان 17 شهریور به مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون ریال اهداشده است.
مدیرعامل مجمع خیرین استان بوشهر نیز گفت: با تعاملی خوب مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خدماتی در استان ارایه شده که نمودار کمک‌های مردمی در حوزه سلامت به نمودار استان‌های کلان کشور رسیده است.
مجمع خیرین سلامت شهرستان دشتستان آمادگی احداث دو پایگاه امداد و نجات را در دونقطه حادثه‌خیز این شهرستان دارد
 مهندس علیرضا صفایی نیز افزود: مجمع خیرین سلامت شهرستان دشتستان آمادگی احداث دو پایگاه امداد و نجات با تمامی امکانات و تجهیزات را در دونقطه حادثه‌خیز این شهرستان دارد و در صورت تأمین زمین برای احداث همراه سرای بیمارستان گنجی نیز تمام تلاش خود را خواهد کرد.
مجمع خیرین سلامت شهرستان دشتستان این آمادگی را دارد که در دونقطه حادثه‌خیز شهرستان دو پایگاه امداد و نجات احداث نماید و در زمینه در صورت اهدا زمین، این امر مهم که به مردم شهرستان و خانواده‌های بیماران کمک بسیاری می‌کند در زمینه احداث آن انجام می‌دهیم.
گفتنی است در این مراسم از خیرین حوزه سلامت استانی و شهرستانی با اهدای لوح یادبود تقدیر و تشکر به عمل آمد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دستگاه.دیالیز     خیرین.سلامت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.حسن.مصلح     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع    
دکتر.حیدر.عزیزنژاد     دکتر.حسین.الیاسی     مهندس.علیرضا.صفایی     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   29 آذر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >