مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی:
دغدغه مسئولان فرهنگی وزارت بهداشت، مشارکت دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی است/گزارش تصویری

2 بهمن 1395
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت گفت: دغدغه مسئولان فرهنگی وزارت بهداشت، مشارکت حداکثری دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها است.

 دکتر حسام‌الدین علامه در نشست شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه بین ۵۰ تا ۹۰ درصد دانشجویان خاکستری هستند افزود: ما برای قشرهای خاکستری دانشجویان برنامه‌ای نداشته‌ایم و اگر برای این دسته از دانشجویان برنامه نداشته باشیم، قطعاً دشمنان بیکار نمی‌نشینند و این خلأ را با برنامه‌های دلخواه خود پر می‌کنند.
 وی بیان داشت: ما در وزارت بهداشت سعی کرده‌ایم قطار فرهنگی راه‌اندازی کنیم که همه اقشار دانشجویی با توجه به عقاید و سلایق خود بتوانند سوار این قطار شوند و در برنامه‌های متفاوت فرهنگی و هنری مشارکت کنند.
 علامه با اشاره به‌فرمان امیرالمؤمنین (ع) به مالک اشتر که فرموده‌ است: "همه مرد در حکومت اسلامی، دارای حقوق هستند." گفت: در برنامه‌های فرهنگی، باید به همه اقشار دانشجویی توجه شود و با در نظر گرفتن توانایی‌های آنان برنامه‌های متناسب با سلایق و علایق دانشجویان تدارک ببینیم.
وی افزود: هر انسانی در دوره جوانی و نوجوانی خود مرتکب اشتباهاتی می‌شود و ما باید به دانشجویان این فرصت را بدهیم تا در برنامه‌های هنری و فرهنگی با احتمال بروز اشتباهات، فعالیت کنند زیرا در اشتباهات انسان رشد پیدا می‌کند.
مدیرکل فرهنگی وزارت بهداشت با الهام از فرمایشات امام علی (ع) که فرموده‌اند: "فرزندان خود را متناسب بازمان خود تربیت کنید " گفت: باید با تکیه‌بر آینده‌پژوهی فرهنگی، برنامه‌های نو با مضامین جدید تدوین و اجرا کنیم و در این زمینه عرصه را برای دانشجویان باز بگذاریم.
 علامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه‌اندازی انجمن‌های علمی در دانشگاه‌ها گفت: با تأکید وزیر محترم بهداشت، انجمن‌های علمی باید جدی گرفته شود زیرا این انجمن‌ها می‌توانند در ارتقای علمی جامعه و دانشگاه نقش مؤثری ایفا کنند.
 وی اضافه کرد: مشارکت دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی از ۵ درصد به ۱۵ درصد رسیده و باید سعی کنیم این میزان به ۹۰ درصد برسد و دانشجویان بیشتری به حوزه‌های مختلف ورزشی علمی هنری و فرهنگی جذب شوند.
 دکتر علامه به بودجه فرهنگی دانشگاه‌ها نیز اشاره کرد و گفت: سهم بودجه حوزه فرهنگ در دانشگاه‌ها به ازای هر دانشجو ۷ میلیون ریال در سال است که این بودجه نباید صرف حقوق و غذا شود و اگر این بودجه تحقق پیدا کند شاهد چشم‌انداز خوبی در حوزه فرهنگی دانشگاه‌ها خواهیم بود.
وی خاطرنشان کرد: همه برنامه‌ریزی و سعی ما بر این بوده و هست که در رنکینگ معاونت فرهنگی وزارت بهداشت، تیپ بندی دانشگاه‌ها در نظر گرفته شود و عدالت در این زمینه رعایت شود.
انتهای پیام. س/ ر ۲۰۵۰با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست.شورای.فرهنگی     دکتر.حسام‌الدین.علامه     مدیرکل.فرهنگی     وزارت.بهداشت    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >