پرستاران و بهیاران شهرستان دیر تجلیل شدند

19 بهمن 1395
آیین تجلیل از پرستاران و بهیاران شهرستان دیر برگزار شد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در آئین تجلیل از بهیاران و پرستاران این شهرستان، بابیان اینکه پرستاری، کار سخت و حساسی است اظهار کرد: عشق، صبوری و اخلاص از ویژگی‌های بارز پرستاران و بهیاران است که این مسئله ارزش کار آن‌ها را بالابرده است.
مهندس عادل مقدس بابیان اینکه آنچه رضایت بیماران را جلب می‌کند ارتباط معنوی، عشق و علاقه‌ای است که در این میان وجود دارد، خاطرنشان کرد: انتظار بیماران این است که همیشه با خوش‌خلقی، مهر و محبت بر بالین آنها حاضر باشیم و این همان رفتاری است که بهیاران و پرستاران ما به آن مزیّن هستند.
وی تصریح کرد: زحمات همه‌کسانی که در حیطه پزشکی و خدمات پزشکی انجام‌وظیفه می‌کنند با پاداش مادی قابل جبران نیست بلکه دارای اجری معنوی است.
وی با اشاره به تأثیر مثبت پرستار در بیمار و طول درمان آن، گفت: در پرستاری امری که نباید مغفول بماند اثر معنویت است، رویکردی که دنیای غرب اکنون به آن پی برده؛ درحالی‌که ابن‌سینا یک هزار سال قبل به این مطلب اشاره و تأثیر معنویت در درمان بیماران را عنوان کرده است.
امام‌جمعه بندر دیر نیز در این آیین با اشاره به احادیث و روایات گفت: در روایات آمده است خدمت کردن مؤمن به مؤمن دیگر، آن‌قدر ثواب دارد که ثوابی به‌اندازه آن نیست.
حجت‌الاسلام سید علی حسینی بابیان اینکه خدمت به بندگان خدا، انسان را به خدا نزدیک می‌کند، افزود: پرستاری، کار پرمشقتی است و آن اجری که خداوند به پرستاری می‌دهد به‌طورقطع یکی از راه‌های تقرب به خداست.
در این آیین که فرماندار، امام‌جمعه، رئیس شبکه بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای شهرستان دیّر حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از تلاش‌ها و زحمات بهیاران، پرستاران و تکنیسین‌های اورژانس ۱۱۵ تقدیر شد.
انتهای پیام/ ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.پرستار     امام.جمعه     فرماندار     مهندس.عادل.مقدس     حجت‌الاسلام.سیدعلی.حسینی    
شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   19 بهمن 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >