طرح تحول نظام سلامت سرانه پزشک خانواده را در گناوه افزایش داد

8 اسفند 1395
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت سرانه پزشک خانواده روستایی و تعداد پزشکان در مراکز این شهرستان افزایش یافت به‌نحوی‌که در سال جاری کمبودی احساس نشده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ دکتر علی زکی زاده در نشست کمیته پزشک خانواده روستایی این شهرستان افزود: با آغاز طرح تحول سلامت گام‌های خوبی در زمینه درمان و تجهیز مراکز بهداشتی در شهرها و روستاهای کشور و شهرستان برداشته‌شده به‌گونه‌ای که سرانه پزشکی خانواده روستایی در این منطقه امسال به ازای هر نفر 4.5 برابر افزایش‌یافته است.
وی گفت: اجرای صحیح و رعایت قوانین و مقررات این برنامه اهمیت خاصی برای این شبکه دارد و دراین‌ارتباط قدم‌های خوبی برداشته‌شده است.
رییس شبکه بهداشت و درمان گناوه اظهار کرد: تعداد ده گردشی‌ها (حضور تیم پزشکی در روستاها و ارایه خدمات) نسبت به سال 94 افزایش چشمگیری داشته است.
دکتر زکی زاده افزود: هم‌اینک 5 مرکز روستایی در محمد صالحی، شول، مال خلیفه، محمدی و چهار روستایی فعال و دارای پزشک است که در صورت مرخصی نیز جایگزین وجود دارد.
در این نشست کارشناس نظارت و ارزشیابی بیمه سلامت استان بوشهر نقاط ضعف و قوت اجرای برنامه پزشک خانواده روستایی را در شهرستان گناوه بررسی و درباره تعامل بیشتر بیمارستان با مراجعات بیماران روستایی و آموزش بدو خدمت پزشکان خانواده جدید تأکید و مصوبه‌هایی اتخاذ شد.
انجام رایگان سونوگرافی نوبت دوم مادران باردار (31 تا 34 هفتگی) در بیمارستان، تعامل و همکاری بیشتر بیمارستان با مراجعات و بیماران روستایی و بازدیدهای سرزده به مراکز مجری پزشک خانواده از مهم‌ترین این مصوبه‌ها بود.
گفتنی است در این نشست دکتر علی زکی زاده رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه، مهندس امیر زارع مسئول گسترش شبکه و مهندس علیرضا یوسفی معاونت بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان، مهندس علی جوکار و مهندس محمد صفری کارشناسان نظارت و ارزشیابی بیمه سلامت استان بوشهر حضور داشتند.
انتهای پبام/م.ن3080

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     کمیته.پزشک.خانواده     دکتر.علی.زکی‌زاده     شبکه.بهداشت‌درمان.گناوه    

تاریخ بروز رسانی:   8 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >