پژوهشگاه رویان به دنبال درمان ناباروری است/گزارش تصویری

21 اسفند 1395
رییس پژوهشگاه رویان گفت: این مرکز به‌تازگی با جداسازی سلول‌های بنیادی از بیضه انسان در حال کار روی آن در محیط آزمایشگاهی برای تکثیر آن‌هاست.

 دکتر حسین بهاروند در حاشیه اولین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا بوشهر، افزود: این احتمال وجود دارد که روزی این سلول‌ها بتوانند در درمان ناباروری در آدمی مورداستفاده قرار گیرند.
وی اضافه کرد: علاوه بر تولید موش‌های ترا ریخته که پیش‌ازاین انجام شد، هم‌اینک گورخر و ماهی‌هایی ترا ریخته در پژوهشگاه رویان تولیدشده است که مدل بیماری‌های انسانی ازجمله ام‌اس، دیابت و نظایر این‌ها را پوشش می‌دهند.
دکتر بهاروند یادآور شد: هم‌اکنون در پژوهشکده سلول‌های بنیادی این مرکز در زمینه‌های مختلف ازجمله سلول‌های قلبی، عصبی، کبدی و دیگر موارد و حیوانات ترا ریخته تولید می‌شود.
وی گفت: علم مانند آب روان است و دنیا نیز در حال حرکت است و ما نیز باید همراه آن حرکت کنیم تا عقب نمانیم.
رییس پژوهشگاه رویان اظهار کرد: این مرکز در زمینه سلول‌های بنیادی، علوم تولیدمثل و زیست‌فناوری فعالیت دارد.
دکتر بهاروند اضافه کرد: این پژوهشگاه مرزهای بین علوم را برداشته و در آن زیست شناسان، مهندسان و پزشکان برای افزایش سلامت جامعه فعالیت می‌کنند.
وی بیان کرد: دیدگاهی که همه این گروه‌ها نسبت به علم‌دارند، تقسیم‌بندی علوم را به علوم پایه و کاربردی یک اشتباه می‌دانند و معتقدیم تنها یک‌چیز وجود دارد و آن علم است.
دکتر بهاروند ادامه داد: با داشتن علم می‌توان به کاربرد آن دست پیدا کرد و دراین‌ارتباط روی تولید، ترجمان و کاربرد علم تمرکز کرده‌ایم.
وی گفت: در این زمینه پژوهشکده‌های سلول‌های بنیادی، علوم تولیدمثل و زیست‌فناوری در این مرکز کارشان تولید، ترجمان و کاربردی کردن علم است.
دکتر بهاروند افزود: هم‌اکنون سه پژوهشگاه سلول‌های بنیادی در کشور فعالیت دارند که 2 مرکز در تهران و یک مرکز در اصفهان مشغول به کار هستند و با توجه به شیوع برخی سرطان‌ها مانند گوارش در منطقه شمال کشور درصدد راه‌اندازی یک مرکز سلول‌های بنیادی در آن قسمت کشور هستیم.
وی افزود: به همه دانشجویان، استادان، محققان توصیه می‌کنم که با این علم آشنا شده و با آگاهی وارد این عرصه شوند.
بهاروند ادامه داد: انتظار می‌رود در کنار حمایت‌های مسئولان خیران و سرمایه‌گذاران نیز وارد فعالیت در این عرصه شوند و پرورش دادن یک پژوهش‌گر نیز خیرات خاص خودش دارد.
انتهای پیام/م.غ 1023


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ناباروری     پژوهشگاه.رویان     مدرسه.زمستانی     دکتر.حسین.بهاروند        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >