خدمات رایگان دندان‌پزشکی به بیش از ۶ هزار نوجوان دیّری ارایه شد

25 اسفند 1395
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: امسال به بیش از شش هزار نوجوان زیر ۱۴ سال دیّری خدمات رایگان دندان‌پزشکی ارایه شده است.

زهرا دریانورد در بازدید از مرکز خدمات جامع سلامت حضرت مهدی« عج» دیّر بابیان اینکه متأسفانه بر اساس شاخص DMF وضعیت ما در حوزه دهان و دندان خوب نیست، گفت: با استقرار دولت یازدهم و اجرای طرح تحول نظام سلامت اقدامات خوبی برای بالا بردن این شاخص انجام‌شده که می‌توان به عمل وارنیش فلوراید، فیشورسیلانت و معاینات رایگان دندان‌پزشکی اشاره کرد.
وی بابیان اینکه استفاده از وارنیش فلوراید مقاومت دندان‌ها را در مقابل پوسیدگی افزایش می‌دهد، اظهار کرد: خدمات وارنیش فلوراید ارایه شده برای گروه‌های هدف رایگان انجام‌شده است.
وی اضافه کرد: گروه هدف این طرح دانش آموزان مقطع ابتدایی و نوآموزان مهدکودک‌ها هستند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر گفت: شش هزار و ۱۰۰ نفر نوجوان زیر ۱۴ سال خدمت وارنیش فلوراید دریافت کرده‌اند که این خدمات به‌صورت فعال به ۸۳ درصد دانش آموزان و ۲۱ درصد کودکان ۳ تا ۶ سال انجام‌شده است.
وی در خصوص خدمات فیشورعسیلانت ارایه شده به گروه هدف خدمات دهان و دندان در طرح تحول نظام سلامت گفت: طی سال جاری هزار و ۳۵۵ خدمت فیشور سیلانت دندان برای نوجوانان زیر ۱۴ سال انجام‌شده است.
 دریانورد بابیان اینکه اولین قدم جهت ارتقای سلامت دهان و دندان، تکمیل شناسنامه دندانپزشکی دانش آموزان است تصریح کرد: این برنامه شامل چند مرحله آموزش، معاینه و تعیین نیازهای درمانی و ارائه خدمات پیشگیری و درمانی است که امسال طی دو مرحله بر روی دندان دانش‌آموزان ۶ پایه ابتدایی و نوآموزان مهدکودک‌ها انجام شد.
وی با اشاره به استقرار دندان‌پزشک خانواده در شهرستان دیّر گفت: مراکز خدمات جامع سلامت دیر و ابدان با حضور ۳ دندان‌پزشک مجری برنامه پزشک خانواده هستند و مرکز خدمات جامع سلامت بردخون نیز با حضور ۲ دندان‌پزشک خدمات دندانپزشکی به شهروندان ارایه می‌دهند.
انتهای پیام/ح.ن 3050


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     خدمات.دندان‌پزشکی     مرکز.جامع.سلامت     معاون.بهداشتی     زهرا.دریانورد     شبکه.بهداشت‌درمان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >