برپایی ایستگاه سلامت در مصلای نماز جمعه بوشهر در هفته سلامت

2 ارديبهشت 1396
ایستگاه سلامتی به مناسبت هفته سلامت جهت نمازگزاران در مصلای نماز جمعه شهرستان بوشهر توسط مرکز بهداشت این شهرستان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در این خصوص گفت: به‌منظور توجه روزافزون عموم مردم به توسعه و ارتقای فرهنگ سلامتی و تندرستی، همزمان با فرارسیدن هفته سلامت، مرکز بهداشت شهرستان با همکاری انجمن علمی ندای سلامت و کانون بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدام به برپایی ایستگاه سلامتی در مصلای نماز جمعه بوشهر نمودند.
مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: در این ایستگاه علاوه بر اطلاع‌رسانی و معرفی عوامل پرخطر در بروز بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون بالا، دیابت فشارخون و BMI "شاخص توده بدنی "، برگزارکنندگان در قالب دو ایستگاه جهت خانم‌ها و آقایان و باهدف غربالگری مراجعه‌کنندگان با اندازه‌گیری توده بدنی، قد و وزن، اندازه‌گیری فشارخون، موارد معرفی جهت مشاوره تغذیه و آموزش چهره به چهره در زمینه کلیه مسائل بهداشتی با محوریت شعار هفته سلامت «زندگی سالم بانشاط وامید» بین نمازگزاران مراجعه‌کننده، فعالیت کردند.
وی افزود: هفته سلامت فرصت بسیار مغتنمی است تا همه ما یک‌بار دیگر عوامل خطرناکی که سلامت خود و جامعه‌مان را به خطر می‌اندازند موردبررسی قرار دهیم و در صورت امکان راهکارهای مناسب را برای آن‌ها پیدا کنیم.
سرپرست مرکز بهداشت تنهایی و منزوی شدن را از مشکلات مهم افراد در جوامع مدرن برشمرد و گفت: مؤثرترین راه برای حل این معضل ایجاد نشاط و امید در افراد جامعه است و ورزش بهترین راه برای دستیابی به این هدف است.
انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     ایستگاه.سلامت     مصلی     نماز.جمعه     مرکز.بهداشت     شهرستان.بوشهر    
مهندس.فخرایی        

تاریخ بروز رسانی:   2 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >