برپایی ایستگاه سلامت دانشجویی در ساحل بوشهر

9 ارديبهشت 1396
دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت بزرگداشت هفته سلامت وعید مبعث باهدف پیشگیری از آسیب اجتماعی در پارک ساحلی شورا، ایستگاه سلامت و نقاشی برگزار کردند.

مؤسس انجمن علمی ندای سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پنج غرفه توسط دانشجویان دانشگاه در برنامه دهکده سلامت و سرگرمی شامل دو غرفه سرگرمی با موضوع نقاشی و طراحی چهره و اجرای مسابقات جذاب و سه غرفه سلامت برای اندازه‌گیری فشارخون، قند خون، اندازه‌گیری شاخص توده بدنی و اطلاع‌رسانی پزشکی ویژه خانم‌ها و آقایان راه‌اندازی شد.
یونس سلیمی افزود: برنامه‌ دهکده سلامت و سرگرمی با همکاری استانداری، شهرداری، مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، بیمارستان شهدای خلیج‌فارس، بسیج جامعه پزشکی، مرکز خدمات حوزه علمیه و انجمن‌های علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مدت سه روز از پنجم تا هفتم اردیبهشت از ساعت 18 تا 23 در سال خلیج‌فارس واقع در پارک شورا برپا شد.
بازدید رییس دانشگاه و تعدادی از مسئولان دانشگاه از ایستگاه‌های سلامت
 رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در بازدید از غرفه‌های سلامت دانشجویی از افتتاح چند پروژه بهداشتی درمانی خبر دادند و حضور دانشجویان را هم خدمت به مردم وهم هشداری بر سلامت اجتماعی دانست.
دکتر علیرضا رئیسی هم‌چنین بر تغییر سبک زندگی مردم تأکید کرد و افزود: مردم استان بوشهر طبق آمار، جز کم‌تحرک‌ترین مردم با 60 درصد اضافه‌وزن و شیوع دیابت هستند.
وی دانشجویان را به آموزش مفید در این زمینه وجوب نظر مردم تشویق کرد و در رابطه با سطح غرفه‌ها گفت: برپایی غرفه‌ها نتیجه تلاش خودجوش دانشجویان است و این کار بسیار ارزشمندی است.
سید محسن هاشمی مدیر گروه بهداشت و مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه نیز سطح برنامه‌ها را عالی دانست و افزود: تماشای کمک‌رسانی به مردم لذت‌بخش است و ما از برنامه‌های آتی حمایت می‌کنیم.
رییس بیمارستان شهدای خلیج‌فارس نیز گفت: ترکیب موضوعات در نمایشگاه عالی است و در جهت تحقق اهداف شعار سلامت همه طیف‌های سنی پوشش داده‌شده‌اند.
 دکتر علیرضا حاجیونی افزود: این‌گونه برنامه‌ها هنوز هم جای پیشرفت دارند و مردم باید از حق خود مطلع باشند زیرا سلامت حق مردم است.
 معاون درمان بیمارستان خلیج‌فارس و متخصص طب اورژانس نیز بیان داشت: پویایی خاصی در بین جمعیت دانشجو وجود دارد و این‌گونه برنامه‌ها نویدبخش یک حرکت مثمر ثمر در پیشبرد اهداف پیشگیری است.
 دکتر زارع زاده با تشکر از همه متصدیان این برنامه، از خیرین برای مشارکت در چنین طرح‌هایی دعوت کرد و این‌گونه برنامه‌ها را ازآن‌جهت که موجب پی بردن به بعضی بیمارهای ناشناس و پیش‌گیری از آن‌ها می‌شود بسیار مفید دانست.
انتهای پیام/ زهرا ناصری و نرجس سقایی

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
هفته.سلامت     معاونت.دانشجویی.فرهنگی     نمایشگاه     عید     مبعث     ندای.سلامت    
یونس.سلیمی        

تاریخ بروز رسانی:   9 ارديبهشت 1396

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >